Myllymäen koulun vanhempainyhdistys

Mikä vanhempainyhdistys?


Tule mukaan Myllymäen koulun vanhempainyhdistykseen vaikuttamaan ja kuulemaan koulun kuulumiset!

Myllymäen koulun vanhempainyhdistys toimii linkkinä huoltajien ja koulun henkilökunnan välillä. Pyrimme täyttämään sekä koulun että kotien toiveita järjestämällä erilaista toimintaa kouluvuoden aikana kerätyillä varoilla. Varainkeruuta teemme keräämällä vapaaehtoisia kannatusmaksuja, järjestämällä (mahdollisuuksien mukaan) maksullisia koko perheen retkiä sekä pitämällä buffettia, myymällä arpoja ja järjestämällä toimintapisteitä tapahtumissa. Järjestämme erilaisia tapahtumia, joilla kustannamme oppilaille mm. stipendejä, hymypatsaita ja bussimatkoja. Teemme myös varustehankintoja (esim. välituntipelejä) koululle sekä osallistumme opintokäyntien ja kouluvierailujen kustannuksiin. Kohteista päätetään yhdessä koulun kanssa.

Vanhempainyhdistykseen voivat kuulua kaikki Myllymäen vanhemmat. Vanhempainyhdistykseen kuuluu oppilaiden vanhempien lisäksi myös koulun edustaja. Liity jäseneksi, jotta tiedämme, ketä porukkaamme kuuluu. Jäsenistämme meillä on rekisteri, jota hoidamme asiallisesti (erillinen rekisteri - ja henkilötietoseloste saatavilla.)

Seuraamme Mäntsälän kunnan päätöksentekoa ja osallistumme tarvittaessa yleiseen kuntalaiskeskusteluun turvatakseen Myllymäen koulun oppilaiden turvalliset, tasavertaiset ja täydet oikeudet opetussuunnitelman toteutumiseen koulussa. Meillä on yhteistyötä myös Mäntsälän muiden alakoulujen vanhempainyhdistysten kanssa.

Jos olet kiinnostunut tulemaan mukaan vanhempainyhdistyksen toimintaan, tule rohkeasti kokoukseen! Etukäteen ei tarvitse ilmoittautua, riittää kun tulet paikan päälle. Kokoukset pidetään koulun pikkuruokalassa, sisäänkäynti G-ovesta Vanhan Porvoontien puolelta.

Kokouksissa käyminen ei kuitenkaan ole pakollista. Uudet ideat ja apukädet tapahtumiin ovat aina lämpimästi tervetulleita. Olemme mielissämme, mikäli saamme kahvinkeittäjiä, buffettimyyjiä, roudareita, järjestyksenvalvojia, ovimiehiä tai muuten vaan mukavia aikuisia tapahtumiimme. Mutta jotta voimme olla sinuun yhteydessä ja pääset postituslistallemme, olisi kiva, jos kävisit kerran näyttäytymässä ja/tai jättäisit ainakin yhteystietosi.

Jos et pääse osallistumaan toimintaan, voit osallistua maksamalla kannatusmaksun (esim. 5-15 €) tilillemme Myrskylän Sp FI51 4210 0010 1412 48. Kiitos tuestasi! Olet lämpimästi tervetullut iloiseen joukkoomme!

Vanhempainyhdistyksen hallitus:
Puheenjohtaja Päivi Kankkunen (paivi.kankkunen@sci.fi)
Varapuheenjohtaja ja tapahtumavastaava Sari Toiviainen
Sihteeri Sini Rontu
Rahastonhoitaja Henna Ahola
Hallituksen jäsenet Sini Niemi ja Pekka Ahola

Vanhempainyhdistyksessä tapahtuu

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 14

1 April 2024 Thursday
2 April 2024 Thursday
3 April 2024 Thursday
4 April 2024 Thursday
5 April 2024 Thursday
6 April 2024 Thursday
7 April 2024 Thursday

Viikko 15

8 April 2024 Thursday
9 April 2024 Thursday
10 April 2024 Thursday
11 April 2024 Thursday
12 April 2024 Thursday
13 April 2024 Thursday
14 April 2024 Thursday

Viikko 16

15 April 2024 Thursday
16 April 2024 Thursday
17 April 2024 Thursday
18 April 2024 Thursday
19 April 2024 Thursday
20 April 2024 Thursday
21 April 2024 Thursday

Viikko 17

22 April 2024 Thursday
23 April 2024 Thursday
24 April 2024 Thursday
25 April 2024 Thursday
26 April 2024 Thursday
27 April 2024 Thursday
28 April 2024 Thursday

Viikko 18

29 April 2024 Thursday
30 April 2024 Thursday
1 May 2024 Thursday
2 May 2024 Thursday
3 May 2024 Thursday
4 May 2024 Thursday
5 May 2024 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä