Otsonkallion päiväkoti

Yhteystiedot

Otsonkallion päiväkoti
Ristinkalliontie 14
48770 Kotka

Päiväkodinjohtaja Tiina Fyhr
tiina.fyhr@kotka.fi
puh. 040 1863 022

Mesikämmenet 040 6373 398
Pandat 040 6373 462
Pikku-Otsot 040 6373 409

Henkilökunta

Mesikämmenet 3-5v
Opettaja Marju Niskanen
Opettaja Sari Laitinen
Lastenhoitaja Pirita Falck
Ohjaaja Raila Simola

Pandat 3-5v
Opettaja Susan Sutela
Opettaja Pia Talsi
Lastenhoitaja Johanna Savolainen
Ohjaaja Minna Kautto

Pikku-Otsot 1-3v
Opettaja Jenni Okkeri
Lastenhoitaja Annika Skyttä
Lastenhoitaja Laura Viitanen

Vakituinen päiväkodin sekä Otsolan ja Hakalan esiopetuksen varahenkilö lastenhoitaja Jaana Roimola

Varhaiskasvatuksen erityisopettajan Mari Skyttä käy säännöllisesti päiväkodilla.
puh. 040 0556 295 
annamari.skytta@kotka.fi

Ajankohtaista

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko39

27 September 2021 Thursday
28 September 2021 Thursday
29 September 2021 Thursday
30 September 2021 Thursday
1 October 2021 Thursday
2 October 2021 Thursday
3 October 2021 Thursday

Viikko40

4 October 2021 Thursday
5 October 2021 Thursday
6 October 2021 Thursday
7 October 2021 Thursday
8 October 2021 Thursday
9 October 2021 Thursday
10 October 2021 Thursday

Viikko41

11 October 2021 Thursday
12 October 2021 Thursday
13 October 2021 Thursday
14 October 2021 Thursday
15 October 2021 Thursday
16 October 2021 Thursday
17 October 2021 Thursday

Viikko42

18 October 2021 Thursday
19 October 2021 Thursday
20 October 2021 Thursday
21 October 2021 Thursday
22 October 2021 Thursday
23 October 2021 Thursday
24 October 2021 Thursday

Viikko43

25 October 2021 Thursday
26 October 2021 Thursday
27 October 2021 Thursday
28 October 2021 Thursday
29 October 2021 Thursday
30 October 2021 Thursday
31 October 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Ideoita ja vinkkejä perheille yhteiseen tekemiseen

ÄÄNIKIRJOJA:

Kokeile maksutta ilmaisia e- ja äänikirjoja 30 päivää ja 14 päivää ajan.
www.iltaoppiminen.fi/palvelumme/lukulumo/
www.suomalainen.com/e-kirjat/aanikirjat 

https://lukutuokiot.nmi.fi/2020/03/23/paiva-2-muttinen-ja-aiti/

NEUVOKASPERHE.FI
Mindfulness harjoitus -iltahengitys lapselle ja aikuiselle

A-LEHDET.FI
Apu Juniorin digitaaliset näköislehdet avoinna kaikkien luettavaksi

LIIKUNTAIDEOITA JA -VIDEOITA:

http://neuvokasperhe.fi
https://www.mll.fi
https://www.suomenlatu.fi/uutiset/ulkoile/2020/lahde-lahiluontoon-saat-seikkailun-lisaksi-vastustuskykya.html

Instagram ja Facebook:
#metsäväenmatkassaretkihaaste
Virtuaali-Tiedepysäkki julkaisee joka tiistai ja torstai noin klo 12 pienen tiedekokeen

METSAEMO.FI
52 vinkkiä mitä tehdä metsässä keväällä
Pääsiäinen metsässä - pääsiäispuuhaa perheen pienemmille - Metsäemo

YLE.FI
Viisi vinkkiä hauskaan lähiulkoiluun

SUOMENLATU.FI
Suomen Latu piilotti 88 000 ämpäriä metsiin - Suomen Latu
Luontobingo
#suomenlatu#ulkoilu#ulkoile#luontobingo#perheliikunta

Oppi&ilo
bit.ly/noppajumppa

AREENA.YLE.FI
Aamujumppa

MUSIIKKIA:

konserttikeskus live stream

YouTube: lastenlauluja


MUUTA PUUHAA:

YLE.FI
Pikku Kakkosen värityskuvia

Yle Areena/YLE oppiminen

Tekemistä Areenassa: https://yle.fi/aihe/artikkeli/2020/03/18/mita-tehtais-ideoita-vinkkeja-areenasta

Luonto-ohjelmia Areenassa: https://yle.fi/aihe/artikkeli/2020/03/18/luonto-ohjelmia-yle-areenassa

Kuunneltavaa Areenassa: https://yle.fi/aihe/artikkeli/2019/06/04/pikku-kakkosen-radio-ohjelmat

Tehtäviä tai ideoita muilta: https://yle.fi/aihe/artikkeli/2020/03/18/vinkkeja-linkkeja-ja-tekemista

www.luontolive.fi sivusto tarjoaa kevätmateriaalin ilmaiseksi 30.4. asti. Käyttäjätunnus: nuppu20 Salasana: kevat20

OPPIJAILO.FI
tekemistä lapsille kotiin

AREENA.YLE.FI
Jyrkin ja Neposen hätäaputoimisto

AREENA.YLE.FI
Pelasta pörriäinen

PAKASTIN.GITHUB.IO
Ei mitään tekemistä!
Pikku Kakkosen 100 ideaa puhuvana arpomiskoneena.

YLE.FI
Kuutiojuuri saa matematiikan maistumaan

PAKASTIN.GITHUB.IO
Ei mitään tekemistä

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä