24. Turku

Tervetuloa Turun piirin sivuille!

Piirimme tarkoituksena on koota yhteen Turun seudun biologian ja maantieteen opettajia ideoiden vaihtoa ja mukavaa, ammatillista yhdessäoloa varten. Piirimme toimii osana biologian ja maantieteen opettajien valtakunnallista liittoa ja osallistuu vaikuttamiseen oppiaineitamme koskevissa asioissa.

joutsenk.jpgPiirimme järjestää vuosittain syyskokouksen, jonka lisäksi hallitus kokoontuu kuukausittain. Uusi hallitus muodostetaan aina syyskokouksen yhteydessä, jolloin uudet jäsenet ovat tervetulleita mukaan hallituksen toimintaan. Syyskokousten ohessa voit myös kuunnella mielenkiintoisia, ajankohtaisia luentoja.

Turun piiriin kuuluu Turku ympäristökuntineen. Piirissämme on noin 140 jäsentä. Kartta piirin alueesta löytyy BMOL:n kotisivuilta BMOL ry. Olemme mukana myös Facebookissa.

Tervetuloa mukaan piirin toimintaan!

AJANKOHTAISTA

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen