Yhteystiedot ja henkilökunta

Koulun yhteystiedot

Rehtori
Hannu Makkonen
puh. 044 374 0156

Apulaisrehtori
Päivi Tuomi
puh. 040 833 2121

Toimistosihteerit

Elise Haapasalo-Lonka (ma-to)
puh. 044 369 5511

Arja Ratilainen (pe)
puh. 044 369 5511

Anneli Levison (ti,pe)
puh. 044 369 5541

Opinto-ohjaaja

Suvi Kananen 
puh. 044 369 5513

Koulukuraattori
Milja Hakava (5.8.2019 lähtien 6 kk)
Kuraattorille aika ilman ajanvarausta ma-ti klo 11.15-12.15.
puh. 044 374 0026

Koulupsykologi
Pia Tarvo
puh. 050 547 2127

Terveydenhoitaja
Kaija Moisio
Vastaanottotunti ja puhelinaika
klo 11.00 - 12.00
ma, ti, to ja pe ja parittomien viikkojen keskiviikko
puh. 044 369 5545

Perhetyöntekijä
Jukka Uhlgrén

Vahtimestari
Salla Kotila
puh. 044 374 0072

Opettajainhuone
puh. 019 369 5512

Yhteydenotot:
Wilman kautta pikaviestinä tai sähköpostitse
- opettajat ja koulunkäyntiavustajat: etunimi.sukunimi@edu.lohja.fi
- muut: etunimi.sukunimi@lohja.fi

Koulun postiosoite:
Mäntynummen yhtenäiskoulu
Mäntynummenkuja 15
08500 Lohja

Henkilökunta

OPETTAJAT lyhenne  opetusaineet 

Antila Eero, 1-6 lk

Anttila Maija, MAN  MU

Backlund Esa, EBA  MA 

Ervasti Joni, JOER luokanopettaja 5

Fabritius Heidi, HFA BI, GE 

Forsström Annukka, AFO erityisopettaja 7-9 lk

Hietanen Tiia, THI  AI 

Huhtala Lassi, LHU  erityisluokanopettaja 7-9 lk, vararehtori 

Jalava Maarika, MAJA erityisopetus 1-6 lk 

Jokinen Hanna, HJO  KO, TE 

Järvinen Anu lastentarhanopettaja esiopetus

Jäkkö Pilvi, PIJÄ  luokanopettaja 5 

Kamula Sanna, SMK erityisluokanopettaja 7-9 lk, virkavapaana 8.8.2019-1.2.2020, sijaisena Jari Meriläinen

Kananen Suvi, SKA  oppilaanohjaaja  

Kasala Päivi, PÄKA  UO

Kokkinen Petri, PKO  HI, YK 

Koljonen Heidi, HKO KU

Kolvanki Janne JKO KS 

Korpikoski Suvi, SKO  EN, RU 

Käkönen Katriina, KKÄ AI, vararehtori 

Laukka Piia, PILA luokanopettaja 3

Lindholm Markku, MILA EN, RU

Länne Leena, LLÄ  FY, KE, MA 

Makkonen Hannu, HAMA rehtori

Meriläinen Jari, JME erityisluokanopettaja 7-9 lk, 8.8.2019-1.2.2020

Merovuo Henna, HME EN, RU 

Miihkinen Paula, PMI KO 

Mikkonen Katariina, KMI RU, SA 

Mäkinen Janne, JMÄ  LI, TE 

Nikula Tanja, TANI luokanopettaja 2

Niskanen Suvi, SUNI englanti 3-6 lk

Paasikallio Birgitta, BPA  TE, TS 

Piesala Pirjo, PPI BI, GE 

Pylkkö Sampo, SPY FY, KE, MA

Rautell Tapio, TRA  FY, KE, MA 

Rotkus Susanna SURO luokanopettaja

Saario Minna, MIS  FY, KE, 

Sorvila Maria, MSO erityisluokanopettaja 7-9 lk 

Toivonen Jarmo JTO FY,KE,MA

Turpeinen Heli, HTU LI, TE

Treufeldt Susa, STR  HI, UE, YK 

Tuomi Päivi, PTU apulaisrehtori

Utriainen Mikko, MUT TN 

Utriainen Susanna, SUUT MA 

Vauhkonen Tiina, TVA AI 

Vehniäinen Laura LAVE luokanopettaja

Vornanen Jonna, JVO  UE, ET, TE 7-9 lk:t 

Monitoimijatalon erityisavustajat:

Elamo Pirjo

Hietanen Marjo

Järvinen Ansa

Lallinaho Minna

Limnell Ritva

Heidi Savisalo

Walinen Päivi

Esiopetuksen lastenhoitajat:

Ahokas Päivi

Karhuvaara Kati 

LUOKANOHJAAJAT JA KOTILUOKAT 2019-2020

MYK ESI-6

 

Esilk Anu Järvinen

1. lk Susanna Rotkus

2. lk Tanja Nikula

3. lk Piia Laukka

4. lk Laura Vehniäinen

5. lk Joni Ervasti

6. lk Pilvi Jäkkö

 

Erityisopettajat

Maarika Jalava

Eero Antila erityisluokanopettaja

 

Englannin opetus 3-6 lk:t

Suvi Niskanen

MYK ESI-6 lastenhoitajat 7 erityisavustajat

 

Päivi Ahokas, esiluokka

Kati Karhuvaara, esiluokka

Pirjo Elamo, ip-koordinaattori

Ritva Limnell, monitoimijatalon erityisavustaja, ip-ohjaaja

Päivi Walinen, monitoimijatalon erityisavustaja (1-6 lk ja iltis)

Heidi Savisalo, monitoimijatalon erityisavustaja (1-6 lk / pienryhmä

 

 

7. LUOKAT

 

7A Henna Merovuo K3

7B Heli Turpeinen MU

7C Leena Länne MA2

7D Susa Treufeldt Y9

7E Markku Lindholm Y7

7F Suvi Korpikoski K2

 

8. LUOKAT

 

8A Jonna Vornanen Y14

8B Janne Mäkinen Y4

8C Tiia Hietanen MA1

8D Hanna Jokinen KO1

8E Katriina Käkönen Y8

8F Heidi Koljonen Y6

 

9. LUOKAT

 

9A Heidi Fabritius Y13

9B Petri Kokkinen Y10

9C Birgitta Paasikallio Y5

9D Katariina Mikkonen K1

9E Sampo Pylkkö M3

9F Paula Miihkinen KO2

 

Monitoimijatalon erityisavustajat (7-9 lk)

 

Marjo Hietanen

Ansa Järvinen

Minna Lallinaho

 

Erityisopettajat 7-9

 

Annukka Forsström, laaja-alainen, 7. lk vastaava Y1

Lassi Huhtala, 8. lk vastaava

Jari Meriläinen, 7-9 lk pienryhmä

Maria Sorvila, 9. lk vastaava Y15

 

Ilman luokkaa olevat opettajat

 

Maija Anttila

Esa Backlund

Janne Kolvanki

Suvi Kananen

Pirjo Piesala

Tapio Rautell

Minna Saario

Jarmo Toivonen