Tiiton koulu

Perustietoa Tiiton koulusta

Tiiton koulu sijaitsee 3,5 km Haapajärven keskustasta Kalajoen eteläisellä rantatörmällä. Koulussamme on 106 oppilasta Haapajärven eteläiseltä oppilaaksiottoalueelta. Opettajia on 5 ja kokopäiväistä henkilökuntaa täten yhteensä 8 koulutyöntekijää. Koulun tilat ovat käytössä seitsemänä päivänä viikossa. Liikuntatoimintaa salissa harjoittavat Jokilatvaopisto, Tanssiopisto Uusikuu ja yksityiset kaupunkilaiset.
Kerhotoimintaa koulullamme järjestävät 4H -yhdistys, seurakunta ja opettajat.

Kalenteri ajankohtaisiin asioihin

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday

Viikko18

3 May 2021 Thursday
4 May 2021 Thursday
5 May 2021 Thursday
6 May 2021 Thursday
7 May 2021 Thursday
8 May 2021 Thursday
9 May 2021 Thursday

Viikko19

10 May 2021 Thursday
11 May 2021 Thursday
12 May 2021 Thursday
13 May 2021 Thursday
14 May 2021 Thursday
15 May 2021 Thursday
16 May 2021 Thursday

Viikko20

17 May 2021 Thursday
18 May 2021 Thursday
19 May 2021 Thursday
20 May 2021 Thursday
21 May 2021 Thursday
22 May 2021 Thursday
23 May 2021 Thursday

Viikko21

24 May 2021 Thursday
25 May 2021 Thursday
26 May 2021 Thursday
27 May 2021 Thursday
28 May 2021 Thursday
29 May 2021 Thursday
30 May 2021 Thursday

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Kuusiston kenttä avattiin

Tiiton monitoimikenttäprojekti käynnisti koulujen liikunta-alueiden ehostamishankkeen. Tiiton projekti toteutetaan testamentti- ja avustusrahoilla (SPL ja S-ryhmä). Tiitonrannalla ikänsä asuneet Kuusiston pojat, Eino ja Eelis Sorola, saivat muistokseen komean ja nuorisoa palvelevan muistomerkin entisen koulunsa piha-alueelle. Koulun väki kiittää Kuusiston kentästä.
Lisää kuvia monitoimikentän vihkiäisistä kuvagalleriassa.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä