Tiiton koulu

Perustietoa Tiiton koulusta

Tiiton koulu sijaitsee 3,5 km Haapajärven keskustasta Kalajoen eteläisellä rantatörmällä. Koulussamme on 106 oppilasta Haapajärven eteläiseltä oppilaaksiottoalueelta. Opettajia on 5 ja kokopäiväistä henkilökuntaa täten yhteensä 8 koulutyöntekijää. Koulun tilat ovat käytössä seitsemänä päivänä viikossa. Liikuntatoimintaa salissa harjoittavat Jokilatvaopisto, Tanssiopisto Uusikuu ja yksityiset kaupunkilaiset.
Kerhotoimintaa koulullamme järjestävät 4H -yhdistys, seurakunta ja opettajat.

Kalenteri ajankohtaisiin asioihin

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Kuusiston kenttä avattiin

Tiiton monitoimikenttäprojekti käynnisti koulujen liikunta-alueiden ehostamishankkeen. Tiiton projekti toteutetaan testamentti- ja avustusrahoilla (SPL ja S-ryhmä). Tiitonrannalla ikänsä asuneet Kuusiston pojat, Eino ja Eelis Sorola, saivat muistokseen komean ja nuorisoa palvelevan muistomerkin entisen koulunsa piha-alueelle. Koulun väki kiittää Kuusiston kentästä.
Lisää kuvia monitoimikentän vihkiäisistä kuvagalleriassa.