Henkilökunta

lukuvuosi 2021-22

Tiiton koulu
044-4456 227
Koulunjohtaja Risto Hautakangas
risto.hautakangas@haapajarvi.fi (040-7044157)
Esiopetus:Sari Jämsä
 sari.jamsa@haapajarvi.fi
Luokanopett. 2 lk Mari-Liisa Kumpulainen
mari-liisa.kumpulainen@haapajarvi.fi
Luokanopett. 3 lk Janika Hihnala
janika.hihnala@haapajarvi.fi
Luokanopett. 1/4 lk Beatrice Haverinen
beatrice.haverinen@haapajarvi.fi
Luokanopett. 5 lk: Päivi Lassila
paivi.lassila@haapajarvi.fi
Luokanopett. 6 lk.: Risto Hautakangas 
risto.hautakangas@haapajarvi.fi
Englannin opetus: Sanna Koskinen
sanna.koskinen@haapajarvi.fi
Erityisopetus: Essi Vehkalahti 044-4456226
Koulukäynninohjaaja: Marja Leppänen
Palveluvastaava: Mirva Siltaniemi 044-4456 220 (Tiiton keittiö)
Kiinteistönhoitaja: Hannu Koivisto 044-4456244
hannu.koivisto@haapajarvi.fi
Terveydenhoitaja: Marjaana Aitto-oja 040-1808462
Koulukuraattori: Anne Nevasaari 044-4456152
Koulupsykologi: Riikka Holappa 044-4456203
Sivistysjohtaja: Veijo Tikanmäki 044-4456164
Ruokahuoltovastaava: Riitta Heittokangas 044-4456 252

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä