Esiopetus: Arja Vainonen, Miia Kettunen, Mari Vartiainen ja Mervi Kauhanen

TERVETULOA

Tervetuloa esiopetusryhmämme pedanetin sivuille. Olemme esiopetuksen erityisryhmä. Esiopetusaika on kello 8-12. Aamupala kello 7.30-8.00. Ruokailemme kello 10.20.
Ryhmässä työskentelevät varhaiskasvatuksen erityisopettaja Arja Vainonen, varhaiskasvatuksen lastenhoitajat Miia Kettunen, Mari Vartiainen ja Mervi Kauhanen.
Meidät tavoittaa Wilman kautta, sähköpostilla (etunimi.sukumini@varkaus.fi)
ja puhelimella numeroista 044-7436246 (ryhmä), 040-5319329 (arja).

Lukuvuoden 2020-2021 työ- ja loma-ajat.

LUKUVUODEN 2020 - 2021 TYÖ- JA LOMA-AJAT

Esiopetuksen lukuvuosi alkaa 12.8. kello 8.00

Syyslukukausi 12.8 – 21.12.2020

Syyslomaa vietetään viikolla 42: 12. – 18.10.2020

Joululoma 22.12.2020 – 6.1.2021

Kevätlukukausi 7.1. – 5.6.2021

Talviloma viikolla 10. 8. – 14.3.2021

 

VIIKKOSUUNNITELMA 2020-2021

 

MAANANTAI

TIISTAI

KESKIVIIKKO

TORSTAI

PERJANTAI

8-9

iPAD:
Ekapeli
ja Mollan abc

ÄIDINKIELI

 

ULKOILU

PELITUOKIO

 

MUSIIKKI

 

 

9-10

 

MATEMATIIKKA

 

 

 

JUMPPA

ÄIDINKIELI
tunnetuokio1


iPAD:
omat puuhat

ASKARTELU

 

ULKOILU

 

 

10-11

 

LEIKKI

 



LEIKKI


LEIKKI


LEIKKI


LEIKKI

11-12

SATUHETKI
ULKOILU

 

 

SATUHETKI
ULKOILU
ÄIDINKIELI
tunnetuokio2

iPAD:
omat puuhat
SATUHETKI
ULKOILU
SATUHETKI

JUMPPA

 

Esiopetuksen tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko49

30 November 2020 Thursday
1 December 2020 Thursday
2 December 2020 Thursday
3 December 2020 Thursday
4 December 2020 Thursday
5 December 2020 Thursday
6 December 2020 Thursday

Viikko50

7 December 2020 Thursday
8 December 2020 Thursday
9 December 2020 Thursday
10 December 2020 Thursday
11 December 2020 Thursday
12 December 2020 Thursday
13 December 2020 Thursday

Viikko51

14 December 2020 Thursday
15 December 2020 Thursday
16 December 2020 Thursday
17 December 2020 Thursday
18 December 2020 Thursday
19 December 2020 Thursday
20 December 2020 Thursday

Viikko52

21 December 2020 Thursday
22 December 2020 Thursday
23 December 2020 Thursday
24 December 2020 Thursday
25 December 2020 Thursday
26 December 2020 Thursday
27 December 2020 Thursday

Viikko53

28 December 2020 Thursday
29 December 2020 Thursday
30 December 2020 Thursday
31 December 2020 Thursday
1 January 2021 Thursday
2 January 2021 Thursday
3 January 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä