3. luokka: Virpi Parkkila ja Lisa Staufenbiel

Tervetuloa kolmosluokan sivulle!

Luokassamme opiskelee 26 reipasta kolmasluokkalaista, joita opettavat Virpi Parkkila ja Lisa Staufenbiel. Koulunkäynninohjaajana toimii Kirsi Kaarilampi.

Viikko-ohjelma

Viikko 48

SUK: Vuorosanojen kirjoittaminen, sarjakuva, runon kirjoittaminen

MA: Geometriaa: Tasokuviot (kpl 36, 37, 38)

YM: Talveen valmistautuminen

EN: Here´s how, jakson kertausta, pelejä ja leikkejä; sanakoe kappaleen 6 sanoista torstaina 26.11. (sanasto tehtäväkirjan s. 52 ja kuvasanasto lukukirjan sivulta 36). Koe 2. jakson asioista torstaina 3.12.

UE: Ortodoksisessa kirkossa

KU: Sarjakuva

KS: Ompelut, lankatyöt ja puukäsityöt jatkuvat

LI: Uintia maanantaina ja tiistaina

MU: Musiikkiliikuntaa, laulua, rytmittelyä

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko49

30 November 2020 Thursday
1 December 2020 Thursday
2 December 2020 Thursday
3 December 2020 Thursday
4 December 2020 Thursday
5 December 2020 Thursday
6 December 2020 Thursday

Viikko50

7 December 2020 Thursday
8 December 2020 Thursday
9 December 2020 Thursday
10 December 2020 Thursday
11 December 2020 Thursday
12 December 2020 Thursday
13 December 2020 Thursday

Viikko51

14 December 2020 Thursday
15 December 2020 Thursday
16 December 2020 Thursday
17 December 2020 Thursday
18 December 2020 Thursday
19 December 2020 Thursday
20 December 2020 Thursday

Viikko52

21 December 2020 Thursday
22 December 2020 Thursday
23 December 2020 Thursday
24 December 2020 Thursday
25 December 2020 Thursday
26 December 2020 Thursday
27 December 2020 Thursday

Viikko53

28 December 2020 Thursday
29 December 2020 Thursday
30 December 2020 Thursday
31 December 2020 Thursday
1 January 2021 Thursday
2 January 2021 Thursday
3 January 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä