Luttilan koulu

Turvallisesti koulussa

Lukuvuoden alkaessa toimimme seuraavien ohjeiden mukaan:
  • Kouluun ei pidä tulla sairaana.
  • Huolehditaan hyvästä käsihygieniasta, yskitään oikein ja vältetään lähikontaktia.
  • Panostetaan pintojen siisteyteen.
  • Koululla saa liikkua vain koulun henkilökuntaa ja oppilaita. Ohjeistuksen mukaan vanhemmat ovat tervetulleita koulun sisätiloihin vain kutsuttuina.
  • Oppilaat ruokailevat tuttuun tapaan omassa luokassa oman ryhmän kanssa.
  • Luokat työskentelevät omissa ryhmissä ja mahdollisuuksien mukaan käytetään vapaita luokkatiloja jakotiloina.
  • Opetuksessa voidaan hyödyntää ulkotiloja.
  • Isoja yhteistilaisuuksia ei järjestetä.

Tautitilanteen vaatiessa toimintaa voidaan tarvittaessa muuttaa nopeasti varautumissuunnitelman avulla. Muutoksista tiedotetaan välittömästi tarpeen niin vaatiessa.

Koulun työ- ja loma-ajat

Syyslukukausi alkaa keskiviikkona 12.8.2020 ja päättyy maanantaina 21.12.2020
Kevätlukukausi alkaa tiistaina 7.1.2021 ja päättyy lauantaina 5.6.2021
Syysloma viikolla 42 (12. - 18.10.2020)
Joululoma 22.12.2020 – 6.1.2021
Talviloma viikolla 10 (8. - 14.3.2021)

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko13

29 March 2021 Thursday
30 March 2021 Thursday
31 March 2021 Thursday
1 April 2021 Thursday
2 April 2021 Thursday
3 April 2021 Thursday
4 April 2021 Thursday

Viikko14

5 April 2021 Thursday
6 April 2021 Thursday
7 April 2021 Thursday
8 April 2021 Thursday
9 April 2021 Thursday
10 April 2021 Thursday
11 April 2021 Thursday

Viikko15

12 April 2021 Thursday
13 April 2021 Thursday
14 April 2021 Thursday
15 April 2021 Thursday
16 April 2021 Thursday
17 April 2021 Thursday
18 April 2021 Thursday

Viikko16

19 April 2021 Thursday
20 April 2021 Thursday
21 April 2021 Thursday
22 April 2021 Thursday
23 April 2021 Thursday
24 April 2021 Thursday
25 April 2021 Thursday

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä