8. - 9. luokka: Marja Liisa Tarvainen

LIIKUNTASUUNNITELMA



vko 43 suunnittelu
vko 44 ulkopejä
vko 45 lenkki ja ulkopelejä
vko 46 ulkopelejä, juoksukisat
vko 47 sisäpelit
vko 48 sisäpelit
vko 49 sisäpelit
vko 50 ulkoliikuntaa
vko 51 tontturata
vko 52 Hyvää joululomaa!

Runo

Joulua odotellessa

Valkeat hahtuvat hiljaa leijaa,
ylitse maan ja ylitse puun.
Kuuran kourissa seisoo kuuset
kullassa talvisen aamunsuun.

Lumiset näreet kuin pienet tontut
vaeltaa valkeissa vaipoissaan
hämyssä sinisen jouluaamun
metsien kirkkoon korkeaan.

Hiljaisuus siellä urkuja soittaa
puitten humina virsinä soi
lumien kristallikynttilät loistaa
akkunat kultaa aamunkoin.

 

TERVETULOA luokkamme sivuille!!

Luokassamme opiskelee seitsemän innokasta oppilasta luokilta 7.- 8. Opettajan lisäksi luokassa on kolme koulunkäynninohjaajaa.
Luokan puhelinnumero on 0400 291379. Yhteyttä voi myös ottaa Wilmalla ja sähköpostilla marjaliisa.tarvainen(at)varkaus.fi.

Viikko-ohjelma

 

TIEDOTE KOTEIHIN VIIKKO 51

 

  1. AI/KIKO: Oikeinkirjoitus ja luetunymmärtämistä, muistan lukemani, kirjoitan tarinaa
  2. MA/KOTA: Kukin etenee omaa kirjaa
  3. BI/MT/PÄTA: Balkanin niemimaa
  4. UE/SOTA: Maailman uskonnot, hindulaisuus jatkuu
  5. MU/PÄTA:  joulujuhla
  6. KS/MOTA: joulukortit
  7. KU/MOTA: jouluaskartelua
  8. LI/MOTA: tontturata salissa
  9. RU/KIKO: Vad gör du, verbejä, Min familj, numerot 21 -
  10. EN/KIKO: At home, huonet ja huonekalut, At the doctor´s, sairauksia
  11. HI/KOTA: 1800 luku Suomessa: Kertaustehtäviä jaksosta 2
  12. KE/FY/KOTA: Ilmasto muuttuu/FY, Tuotteen elinkaari/KE
  13. KO/PÄTA:  joulujuhlakoristelua
  14. TE/OPO/PÄTA: jouluinen elokuva

Kuvahaun tulos haulle ITSENÄISYYSPÄIVÄ

Hyvää joulua ja lomaa!!

Prokoulussa harjoittelemme "Kävelen."

Viikon tapahtumat

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko49

30 November 2020 Thursday
1 December 2020 Thursday
2 December 2020 Thursday
3 December 2020 Thursday
4 December 2020 Thursday
5 December 2020 Thursday
6 December 2020 Thursday

Viikko50

7 December 2020 Thursday
8 December 2020 Thursday
9 December 2020 Thursday
10 December 2020 Thursday
11 December 2020 Thursday
12 December 2020 Thursday
13 December 2020 Thursday

Viikko51

14 December 2020 Thursday
15 December 2020 Thursday
16 December 2020 Thursday
17 December 2020 Thursday
18 December 2020 Thursday
19 December 2020 Thursday
20 December 2020 Thursday

Viikko52

21 December 2020 Thursday
22 December 2020 Thursday
23 December 2020 Thursday
24 December 2020 Thursday
25 December 2020 Thursday
26 December 2020 Thursday
27 December 2020 Thursday

Viikko53

28 December 2020 Thursday
29 December 2020 Thursday
30 December 2020 Thursday
31 December 2020 Thursday
1 January 2021 Thursday
2 January 2021 Thursday
3 January 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä