Puistokadun päiväkotikoulu

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko17

26 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday

Viikko18

3 May 2021 Thursday
4 May 2021 Thursday
5 May 2021 Thursday
6 May 2021 Thursday
7 May 2021 Thursday
8 May 2021 Thursday
9 May 2021 Thursday

Viikko19

10 May 2021 Thursday
11 May 2021 Thursday
12 May 2021 Thursday
13 May 2021 Thursday
14 May 2021 Thursday
15 May 2021 Thursday
16 May 2021 Thursday

Viikko21

24 May 2021 Thursday
25 May 2021 Thursday
26 May 2021 Thursday
27 May 2021 Thursday
28 May 2021 Thursday
29 May 2021 Thursday
30 May 2021 Thursday

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

Tulevat 1. luokkien huoltajat ja oppilaat

Hei huoltajat!

Vallitsevien poikkeusolojen ja turvallisuusohjeiden mukaan emme valitettavasti pysty järjestämään teille tulevien ensimmäisen luokan oppilaiden huoltajille suunnattua tutustumispäivää / -iltaa fyysisesti tänne koulullemme. Sen sijaan kutsumme teidät keskiviikkona 19.5.2021 pidettävään Teams- tapaamiseen alkaen kello 18.00. Linkki tähän tapahtumaan viestin lopuksi.



Keskiviikkopäivä 19.5.2021 on kaksiosainen. Aamulla kello 9 - 10 lapset tutustuvat kouluun omassa eskarissaan eskariopettajan kanssa. Tulevat 1. luokkia opettavat opettajat pitävät heille koululta Teams- oppitunnnin.

Illalla kello 18.00 järjestämme teille huoltajille tapaamisen osallistumislinkin kautta. Mukana ovat rehtori, ensimmäisten luokkien opettajat, erityisopettaja ja iltapäivävastuuohjaaja. Tilaisuus lähetetään koulumme ruokasalista.

Jos teillä huoltajilla on kysymyksiä koulun alkuun liittyen, voitte lähettää niitä minulle Wilma-viestinä ke 12.5. mennessä. Koostamme näistä vastauksia, joita käsittelemme illan aikana. Itse tapahtumassa on myös mahdollisuus esittää kysymyksiä.

Liity kokoukseen napsauttamalla tätä





Aurinkoa teidän kevääseen!

Terveisin

Antti Tikkanen

rehtori

7. luokkien vierailu Viitaniemeen

7. luokalle tulevat oppilaat vierailevat Viitaniemen koululla to 20.5. klo 12.15-14. Mikäli vierailu ei ole mahdollinen, luokanohjaaja järjestää luokkakohtaisen etätapaamisen.

Uinti 1A

Uinti 4A

Uinti 4A

Uinti 4A

Näytä lisääNuoli alas - Näytä lisää tulevia tapahtumia

Yksi tai useampi ulkoinen kalenteri ei vastannut. Yritä uudelleen myöhemmin tai ota yhteyttä sivun ylläpitäjään.

Lapsen oikeuksien päivän lipunnosto pe 20.11.2020

Puistokadun päiväkotikoulun pihalta nostetaan juhlavasti lippu salkoon perjantaina 20.11.2020 kello 8.00 alkaen Lapsen oikeuksien päivän kunniaksi. Tapahtumassa lipun nostavat kaupunginjohtaja Timo Koivisto sekä Kansallisen lapsistrategian pääsihteeri Johanna Laisaari. Tapahtuma videokuvataan Valtioneuvoston toimesta.
Voitte halutessanne seurata lipunnostoa suorana kello 8.00 tai tallenteena alkaen kello 9.00 seuraavan linkin kautta.
valtioneuvoston YouTube-kanavalla

Lapsen oikeuksien päivänä 20.11.2020 Jyväskylän kaupunginjohtaja Timo Koivisto, Lapsiasiavaltuutettu Elina Pekkarinen, Puistokadun päiväkotikoulun oppilaskunnan hallituksen puheenjohtja Samuel Kähäri ja Puistokadun päiväkotikoulun lastenparlamentin edustaja Saimi Harju.



Terveisin Puistokadun päiväkotikoulun väki

Linkkejä

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä