Henkilökunta

2018-2019

Luokanopettajat

1A Kaski Inkeri
1B Rättyä Hilkka
1C Eskola Laura
2A Vierimaa Anna-Maria (sij. Suuronen Eeva 8.8.-21.12.2018)
2B Syrjä Henna-Riina
2C Niskanen Anna-Liisa
3A Ekdahl Pirkko
3B Åman Johanna
3C Ranta-Nilkku Riitta
4A Toivoniemi Kati
4B Takkunen Eija
4C Kankaanpää Janne
5A Anttila Alex
5B Pihlajaniemi Kaisa
5C Anttila Tanja
6A Tyni Reino
6B Pylväs-Kaarlela Pirkko
6C Eskola Jari

Erityisluokanopettajat

EO-1 Hänninen Pirjo
1F-2F Laatikainen Sirpa
2G Selkäinaho-Korkiakoski Marjo
3H Keskinen Sari
4H Ruostetsaari Anna-Kaisa
5J-6J Kiviniemi Marjo (apulaisrehtori)
6K Rauma Anu
1D-7D Ypyä Seija
7E-9E Råman Henna-Maria (apulaisrehtori)
ETU-luokka Anttila Irene

Muut opettajat

Rehtori Turunen Jukka (rehtori)
Erityisopettaja Palola Marika
Erityisopettaja Hannula Marika
ATK Turunen Leena
Resurssiopettaja Närhi Virve
Englannin kieli Ahvenainen Anna-Maarit
Englannin kieli ja ruotsin kieli Sarlin Soile
Ruotsin kieli Löytynoja Riikka
Venäjän kieli Pellya Natalia


Koulunkäynninohjaajat

1ABC Hietala Minna
2ABC Heiska Kati
3C Paavola Ritva
5C, 6B Laurila Merja
6C Rate Pauliina
EO-1G Vähäsarja Linda
1F-2F Korkiakoski Emma
1F-2F Löytynoja Jaana
1F-2F Rauhala Eija
2G Korkiakoski Ansgarius
2G Myllylä Mari
2G Perttunen Pirjo
3H Löytynoja Tanja
3H Kumpula Anne
4H Mehtälä Virpi
4H Kesti Sanna
5J-6J Savolainen Hanna
4J-6J Hintsala Sanna
6K Nevanperä Elisa
6K Sarja Maria-Leena
1D-7D Erkkilä Liina
1D-7D Parkkonen Netta
1D-7D Raudaskoski Mari
1D-7D Väyrynen Aino-Liisa
7E-9E Ahola Merja
7E-9E Ojalehto Nina
7E-9E Ohtamaa Anne
ETU-luokka Pirinen Maria

Aamupäivä- ja iltapäivätoiminta

ip-toiminnanohjaaja Sarja Eija
ip-toiminnanohjaaja Ohtamaa Elina
ip-toiminnanohjaaja Korkiakoski Minna

Muu henkilökunta

Koulusihteeri Palovaara Anne
Kuraattori Kanula Sari
Perhetyöntekijä Huikari Leena
Koulupsykologi Ostopalveluna (Poiju)
Terveydenhoitaja 
Vahtimestari Saarimaa Veikko
Vastaava ruuanjakaja Männistö Päivi
Ruuanjakaja Laitala Heidi
Ruuanjakaja Kaarlela Hanne
Siivooja Aksila Sirpa
Siivooja Tuohimaa Anneli
Siivooja Erja Ypyä
Siivooja Ylikoski Maarit
Kiinteistönhoitaja Maijala Juha

Lista päivitetty 9.8.2018