Henkilökunta

2019-2020

Lukuvuosi 2019-2020

Luokanopettajat

1A Anna-Liisa Niskanen
1B Johanna Åman 
1C Riitta Ranta-Nilkku

2A Kaisa Pihlajaniemi
2B Hilkka Rättyä
2C Laura Eskola 

3A Anna-Maria Vierimaa
3B Jari Eskola

4A Jaana Kaarlela ( sij. Maarit Kamula 21.12.2019 asti)
4B Reino Tyni
4C Kati Kangas-Kaarlela

5A Kati Toivoniemi
5B Eija Takkunen
5C Janne Kankaanpää

6A Alex Anttila
6B Pirkko Ekdahl
6C Tanja Anttila

Erityisluokanopettajat

EO Marika Mehtälä
ETU Irene Anttila
1F-2F Sirpa Laatikainen
1G-2G Sari Keskinen
3H Marjo Selkäinaho-Korkiakoski (sij.Sirpa Vuolteenaho 21.12.2019 asti)
3J-4J Anna-Kaisa Ruostetsaari
4K-5K Anu Rauma 
5L-6L Hanna Savolainen
2D-8D Seija Ypyä
5E-9E Henna-Maria Råman, vararehtori 

 
Muut opettajat

Rehtori Marjo Kiviniemi (rehtori)
Rehtori Jukka Turunen (rehtori) (osa-aik. (1d/vko) 31.12.2019 asti)
Erityisopettaja Marika Palola (sij. Marjo Selkäinaho-Korkiakoski 21.12.2019 asti)
ATK Leena Turunen 
Englannin kieli Anna-Maarit Ahvenainen 
Englannin kieli ja ruotsin kieli Soile Sarlin
Ruotsin kieli Maarit Kamula
Venäjän kieli Natalia Pellya 


Koulunkäynninohjaajat

1ABC Nina Ojalehto 
Etuluokka Mari Pirinen
2AC Mari Raudaskoski 
3AB Kati Heiska 
4BC, 5B Eija Rauhala 
6BC Merja Laurila 
EO Linda Vähäsarja 
1F-2F Heli Autio 
1F-2F Jaana Löytynoja 
1G-2G Tanja Löytynoja 
1G-2G Anne Kumpula 
3H Mari Myllylä
3H Ansgarius Korkiakoski
3H Elina Ohtamaa 
3J-4J Vilja Turunen 
3J-4J Emma Korkiakoski 
4K-5K Elisa Nevanperä 
4K-5K Maria-Leena Sarja 
5L-6L Sari Ohtamaa
5L-6L Sisko Paavola 
2D-8D Liina Erkkilä
2D-8D Tiina Härö
2D-8D Tiina Saarimaa
2D-8D Aino Väyrynen
5E-9E Merja Ahola
5E-9E Anne Ohtamaa


Aamupäivä- ja iltapäivätoiminta

Ip-toiminnanohjaaja, vastaava Eija Sarja 
Ip-toiminnanohjaaja, EO Pirjo Perttunen 
Ip-toiminnanohjaaja Minna Korkiakoski 


Muu henkilökunta

Koulusihteeri Anne Palovaara 
Kuraattori Sari Kanula 
Perhetyöntekijä Leena Huikari 
Koulupsykologi Maija Koivukangas (Poiju)
Terveydenhoitaja Susanna Sarkkinen 
Vahtimestari Veikko Saarimaa 
Vastaava ruuanjakaja Päivi Männistö 
Ruuanjakaja Heidi Laitila 
Ruuanjakaja Hanne Kaarlela 
Siivooja Sanna Mastokangas
Siivooja Anneli Tuohimaa 
Siivooja Maarit Ylikoski
Siivooja Erja Ypyä
Kiinteistönhoitaja Mika Saaranen 

Lista päivitetty 14.8.2019