Toiminta

Päiväohjelma

Päiväkoti on avoinna maanantaista perjantaihin pääsääntöisesti kello 6.30-16.30.
Tarpeen mukaan päiväkoti aukeaa aikaisemmin, ja on pidempään auki. Mahdollisuus myös iltahoitoon.

Laskutus perustuu kunnalliseen palveluseteliin ja siinä mainittuun maksimihoitoaikaan. Tämän lisäksi huomioidaan viikoittain ennakkoon varattu hoidontarve, jota verrataan palvelusetelin hoitoaikamäärään. Näiden osamäärä vaikuttaa alennusprosenttiin, joka maksimissaan on 50%. Kunnallisen asiakasmaksun lisäksi on laskutuksessa perhekohtainen 25 e talokohtainen lisä.

Tarjoamme myös päiväkohtaista hoitoa alle 6-vuotiaille hintaan
-alle 5h 15 e/pv
-yli 5h 25 e/pv

sekä iltaparkin klo 17-20 välisenä aikana
-1h/8e
-3h/18e

Varaukset päiväkodin puhelimeen p. 044 256 6772

Päiväkotipäivä sisältää erilaista ohjattua toimintaa, vapaata leikkiä, päivälevon sekä kaksi ulkoilua (säästä riippuen).
Pääsääntöinen aikataulu ryhmästä riippumatta:
Aamupala klo 8
Lounas klo 10:30-11->
Välipala klo 13:30-14->
Iltapäivän ulkoilu klo 15-15:30->

Viikko-ohjelmat

Ryhmien viikko-ohjelmat löytyvät ryhmätilojen ovista. Jokaisella ryhmällä on viikon aikana ainakin salivuoro, muskari, kädentaitoja sekä pikkukirkko. Lisäksi 4-5-vuotiailla on kerran viikossa kielisuihkua.

Päiväkodin tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday

Viikko23

7 June 2021 Thursday
8 June 2021 Thursday
9 June 2021 Thursday
10 June 2021 Thursday
11 June 2021 Thursday
12 June 2021 Thursday
13 June 2021 Thursday

Viikko24

14 June 2021 Thursday
15 June 2021 Thursday
16 June 2021 Thursday
17 June 2021 Thursday
18 June 2021 Thursday
19 June 2021 Thursday
20 June 2021 Thursday

Viikko25

21 June 2021 Thursday
22 June 2021 Thursday
23 June 2021 Thursday
24 June 2021 Thursday
25 June 2021 Thursday
26 June 2021 Thursday
27 June 2021 Thursday

Viikko26

28 June 2021 Thursday
29 June 2021 Thursday
30 June 2021 Thursday
1 July 2021 Thursday
2 July 2021 Thursday
3 July 2021 Thursday
4 July 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä