Aamu- ja iltapäivätoiminta

Yhteystiedot

Tähtikunnan koulu

Kitisenrannan kampus:

Yläkerran iltsi
(iltapäivätoiminta 1A sekä kakkosluokat)
Jäämerentie 15, yläkerta
Käynti pohjoispäädystä
(ovessa lukee myös SoNu)

99600 Sodankylä

Henkilökunta:
Sari Vasara, aamu- ja iltapäivätoiminnan koordinaattori/ohjaaja

Janet Riipi, iltapäivätoiminnan-/ koulunkäynninohjaaja
Milla Ahava, avotyöntekijä iltapäivätoiminta

puh: 040 719 43 85
sähköposti:
sari.vasara@sodankyla.fi
janet.riipi@edu.sodankyla.fi


Alakerran iltsi
(aamutoiminta ja iltapäivisin luokat 1B/C sekä 1/2EO)
Jäämerentie 15, alakerta
käynti sisäpihan puolelta

99600 Sodankylä

Henkilökunta
Milla Leinonen, aamu- ja iltapäivätoiminnan vastuuohjaaja
Satu Poikela-Tolppanen, aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Henna Vaara, iltapäivätoiminnan ohjaaja
Miikka Arstio, iltapäivätoiminnan-/ koulunkäynninohjaaja
Saila Kilpeläinen, aamutoiminnan-/ koulunkäynninohjaaja
Silja Mikkola, aamutoiminnan-/ koulunkäynninohjaaja

Puh: 040 542 48 02
sähköposti:
milla.leinonen@sodankyla.fi
satu.poikela-tolppanen@sodankyla.fi


Koulutien kampus
Ellun iltsi
(Ap/ip EO)
Koulutie 2, I-parakki
99600 Sodankylä
 
Henkilökunta:
Elina Kuivila  aamu-ja iltapäivätoiminnan-/
koulunkäynninohjaaja
vastuuhenkilö
Sirpa Berg  aamu-ja iltapäivätoiminnan-/
koulunkäynninohjaaja
Minna Mäki aamu-ja iltapäivätoiminnan-/
henkilökohtainen ohjaaja
Merja Alanen aamu-ja iltapäivätoiminnan-/
henkilökohtainen ohjaaja
Johanna Aikio aamu- ja iltapäivätoiminnan-/
koulunkäynninohjaaja
 
Puh: 040 129 37 55
sähköposti: elina.kuivila@edu.sodankyla.fi

Henkilökunta/ iltsit tekevät tiivistä yhteistyötä keskenään!

*************************
Torvisen koulun iltsi
Pyhä-Luostontie 32b
99540 Torvinen

Henkilökunta:
Mirja Ylivaara iltapäivätoiminnan-/koulunkäynninohjaaja
sähköposti: mirja.ylivaara@edu.sodankyla.fi

Puh. 040 809 32 92 
*************************
Vaalajärven koulun iltsi
Kittiläntie 1618
99710 Vaalajärvi

Henkilökunta:
Heidi Mäkelä, iltapäivätoiminnanohjaaja

puh. 040 353 20 85

*************************
Vuotson koulun iltsi

puh. 040 164 76 00