Yhteystietoja

Perusopetuksen yhteystietoja

Sivistyspalvelukeskus:
Asemakatu 9, 38210 Sastamala

Perusopetuksen hallinto:

Kasvatusjohtaja Pekka Kares, puh. 040 5327 771, pekka.kares@sastamala.fi

Opetuspäällikkö Kati Heikkilä, puh. 040 648 2240, kati.heikkila@sastamala.fi

Perusopetuksen aluerehtorit:

Pohjoinen alue (Mouhijärven yhteiskoulu, Häijään koulu, Suodenniemen koulu, Karkun koulu):
Hanna Hämäläinen, puh. 040 6377 335, hanna.hamalainen@sastamala.fi

Keskinen alue (Muistolan koulu, Marttilan koulu):

Mikko Tokola, puh. 050 3410 963, mikko.tokola@sastamala.fi

Sylvään koulu:

Jari Andersson, puh. 050 338 1609, jari.andersson@sastamala.fi

Läntinen alue (Äetsän koulu, Pehulan koulu, Kiikan koulu, Toukolan koulu):
Päivi Vuori, puh. 050 5224 103, paivi.vuori@sastamala.fi

Eteläinen alue (Varilan koulu, Tyrväänkylän koulu, Stormin koulu:)
Juha Marttila, puh. 040 7759 705, juha.marttila@sastamala.fi

Aamu- ja iltapäivätoiminta:

Käytännön asioihin liittyen yhteys suoraan oman koulun apip-ohjaajaan/koulunjohtajaan

Koordinointi ja kehittäminen: Leena Iso-Ketola-Ryyppä, puh. 040 1977 491 leena.iso-ketola-ryyppa@sastamala.fi
Laskutus: Leena Visanen, puh. 0400 913 691, leena.visanen@sastamala.fi

Koulutoimisto:

Palvelusihteeri Sisko Alho (esim. koulukuljetukset)
puh. 040 1382 011, sisko.alho@sastamala.fi

Palvelusihteeri Siru Rintala (esim. tapaturmat ja vakuutukset)
puh. 040 4880 219, siru.rintala@sastamala.fi