Kotka

Valmennus Kotkassa

Valmennuslajit lukuvuonna 2020-2021

Jalkapallo (Arto Tolsa -areena, talvella Ruonalan halli)


Mari Rahkonen 050-5385522 mari.rahkonen(at)fcktp.fi
Janne Hyppönen 050-5121316 janne.hypponen(at)fcktp.fi
Tuomo Turunen 050-5257970

Syyslukuvuoden 2020 suunnitelma JalkapalloSyksy2020.pdf

Jääkiekko (Karhulan jäähalli)

Mika Iltola 044-3435125 mika.iltola(at)titaanit.fi
Markku Väisänen 050-4988832

Lukuvuoden 2020-2021 suunnitelma Urheiluakatemia jääkiekon harjoitussuunnitelma 2020 -2021.pdf

Koripallo (pojat Karhuvuoren urheilutalo, tytöt Karhulan urheilutalo)

Pojat:
Michael Pounds 0440-581003 michaelpounds008(at)gmail.com
Larry Pounds 0440-581 000 larry.pounds(at)kotka.fi
Cedric Latimer

Lukuvuoden 2020-2021 suunnitelma Akatemian aamuharjoitukset 20-21Pojat.pdf


Tytöt:
Harri Mannonen 040-5332768 harrimannonen(at)hotmail.com
Pasi Pirkkalainen
Juha Hiltunen (fysiikka)

Lentopallo (Karhulan liikuntahalli keskiviikoisin)

Jouni Helenius 044-2316107 jouni.helenius(at)ekami.fi

Uinti (tiistai Katariinan uimahalli, keskiviikko Karhulan uimahalli)

Pasi Järvinen 050-5187871, jarvinen.pasi(at)outlook.com

Telinevoimistelu (Savotta, Karhulan kamppailusali)

Mikko Paavola 045-8909112 mikko.rodman(at)gmail.com
Elisa Hämäläinen 0440-333286

Lukuvuoden 2020-2021 suunnitelma Akatemia kausi 2020-2021.pdf

Joukkuevoimistelu (Kanveesi tiistaisin)

Marie Lappalainen 044-5090295 lappalainenmarie(at)gmail.com

Lukuvuoden 2020-2021 suunnitelma JVlukuvuosi2020-2021..pdf

Tennis (Kotkan tennishalli)

Pasi Ahti 041-5022762 pasi.ahti(at)kymp.net
Venla Ahti

Yleisurheilu (Ruonalan halli)

Antti Sihvonen 050-531 5941 antti.sihvonen(at)kotka.fi
JP Partanen
Vera Kesälä

Lukuvuoden ohjelma

Jakso 1 Harjoitusohjelma 1.jakso.jpg
Loppuvuoden 2020 ohjelma: Harjoitusohjelma Syksy-2020.pdf


Yleisvalmennus

Leena Kaukiainen 041-5031167 leena.kaukiainen(at)kotka.fi, Huuma keskiviikko

Vesa Kaukiainen 041-5031169 vesa.kaukiainen(at)kotka.fi, PowerGym/Karhulan koulu perjantai

Eki Luukka 050-371 3027 ekiluukka(at)hotmail.com, Ruonala ti-ke ja Ekami Kotekon liikuntasali koulu perjantai
jakso 1 1.jakso.pdf
jakso 2 EKA 2020Yleisvalmennus 2.JAKSO..pdf


Heidi Hamström 0440-434344 heidi.hamstrom(at)clubhuuma.fi, Kotkan lyseo perjantai
Sonja Laitinen 0440-488641 sonja.laitinen(at)clubhuuma.fi, Kotkan lyseo perjantai
Jakso 1&2AKATEMIA SYKSY 19 jakso 1+2.pdf


Risto Palonen 0440-180 249 pappa.palonen(at)gmail.com, Ruonala ti-ke ja pe

 

Alakoulujen liikuntakerho Urkkari 2020 - 2021

Liikuntakerho Urkkari antaa kerran viikossa monipuolisen harjoituksen 4.-5.luokkalaiselle urheilijalle.

Tavastilan koulu: valmentaja Leevi Pekkarinen

Otsolan koulu: valmentaja Leevi Pekkarinen

Ruonalan koulu: valmentaja Leevi Pekkarinen

Mussalon koulu: valmentaja Eetu Parpala

Haukkavuoren koulu: valmentaja Leevi Pekkarinen

Ota tarvittaessa yhteys akatemian toiminnanjohtajaan Jiri Auranen 044-702 5731 jiri.auranen(at)kotka.fi

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä