Kotka

Valmennus Kotkassa

Valmennuslajit lukuvuonna 2021-2022

Jalkapallo harjoitukset klo 7.45-9.30 (Arto Tolsa -areena, talvella Ruonalan halli)

Janne Hyppönen 050-5121316 janne.hypponen(at)fcktp.fi
Mari Rahkonen 050-5385522 mari.rahkonen(at)fcktp.fi
Teemu Valtonen (fysiikka)

Harjoitussuunnitelma2021-2022.pdf

Jääkiekko (Karhulan jäähalli)

Mika Iltola 044-3435125 mika.iltola(at)titaanit.fi
Tino Turkia 040-7553190 tino.turkia(at)finhockey.fi
Markku Väisänen

Urheiluakatemia jääkiekon harjoitussuunnitelma 2021-2022.pdf

Koripallo (pojat Karhuvuoren urheilutalo, tytöt Karhulan urheilutalo)

Pojat:
Michael Pounds 0440-581003 michaelpounds008(at)gmail.com
Larry Pounds
Max Koski (fysiikka)
Akatemian aamuharjoitussuunitelma 21-22Pojat.pdf


Tytöt:
Harri Mannonen 040-5332768 harrimannonen(at)hotmail.com
Pasi Pirkkalainen
Juha Hiltunen (fysiikka)

Lentopallo (Karhulan liikuntahalli keskiviikoisin)

Jouni Helenius 044-2316107 jouni.helenius(at)ekami.fi

Golf (Mussalon kenttä ja talviharjoitteluhalli)

Tommi Nousiainen 044-5706877 tommi.nousiainen(at)kymengolf.fi

Taitoluistelu (Karhulan harjoitushalli)

Tatyana Lebedevan 045-876 6446 vastuuvalmentaja.kota (at) gmail.com

Uinti (tiistai Katariinan uimahalli, keskiviikko Karhulan uimahalli)

Pasi Järvinen 050-5187871, jarvinen.pasi(at)outlook.com

Telinevoimistelu (Savotta, Karhulan kamppailusali)

Ea Ypyä 041-3172972 kotevo.eaypya(at)gmail.com
Elisa Hämäläinen 0440-333286 lutzaah(at)hotmail.com

Tennis (Kotkan tennishalli)

Pasi Ahti 041-5022762 pasi.ahti(at)kymp.net
Vesa Ahti

Yleisurheilu (Ruonalan halli)

Antti Sihvonen 050-531 5941 antti.sihvonen(at)kotka.fi
JP Partanen
Minttu Hukka


e-urheilu (valmennus toteutetaan yhdessä Kouvolan urheiluakatemian kanssa)

Jani Pykälistö 050-5607779 jani.pykalisto(at)gmail.com
Miko Kourula 044-3080113 miko_kourula(at)hotmail.com


Yleisvalmennus

Leena Kaukiainen 041-5031167 leena.kaukiainen(at)kotka.fi, Huuma keskiviikko

Vesa Kaukiainen 041-5031169 vesa.kaukiainen(at)kotka.fi, PowerGym/Karhulan koulu perjantai

Eki Luukka 050-371 3027 ekiluukka(at)hotmail.com, Ruonala ti-ke ja Ekami Kotekon liikuntasali koulu perjantai
Jakso 1.pdf

Jakso 2.docx

Mikko Paavola 045-8909112 mikko.rodman(at)gmail.com, urheiluluokkien yleisvalmentaja

Vehkalahden koulu: Vehkalahti 7lk kausi 2021-2022.pdf

Heidi Hamström 0440-434344 heidi.hamstrom(at)clubhuuma.fi, Kotkan lyseo perjantai

Risto Palonen 0440-180 249 pappa.palonen(at)gmail.com, Ruonala ti-ke ja pe

 

Alakoulujen liikuntakerho Urkkari 2021 - 2022

Liikuntakerho Urkkari antaa kerran viikossa monipuolisen harjoituksen 4.-5.luokkalaiselle urheilijalle.

Tavastilan koulu: Teppo Jokinen ja Elli Heikkilä

Kyminkartanon koulu: Teppo Jokinen ja Elli Heikkilä

Ruonalan koulu: Teppo Jokinen ja Elli Heikkilä

Haukkavuoren koulu: Teppo Jokinen ja Elli Heikkilä

Ota tarvittaessa yhteys akatemian toiminnanjohtajaan Jiri Auranen 044-702 5731 jiri.auranen(at)kotka.fi

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä