Eräjärven koulu

Eräjärven koulu ja päiväkoti

Eräjärven koulu ja päiväkoti sijaitsevat rauhallisella paikalla keskellä sopusointuista maalaismaisemaa.Ympäröivät pellot ja metsät tarjoavat viihtyisän ja turvallisen ulkoiluympäristön lapsille. Koulun piha tarjoaa monipuoliset puitteet leikille, liikunnalle ja luonnon tarkkailulle. Pihalla voit kuulla lasten iloisten äänten lisäksi hevosten hirnuntaa, kukon kiekaisun tai kurjen huutoa.

Koulussa on kolme perusopetusryhmää. Oppilaat opiskelevat yhdysluokissa 1-2, 3-4, 5-6. Esikoulu toimii Eräjärven koulun tiloissa. Opettajia koulussa on yhteensä neljä ja lisäksi koululla käy tiistaisin ja torstaisin kiertävä englannin opettaja. Kiertävä erityisopettaja käy koululla maanantaisin ja torstaisin.

Koulussa työskentelee lisäksi kaksi koulunkäynninohjaajaa, keittäjä ja siistijä. Päiväkodin puolella työskentelee kaksi aikuista.

Eräjärven koulun ja päiväkodin arvoja:
  • kaveritaidot
  • ympäristökasvatus
  • suvaitsevaisuus
  • vastuun kantaminen
  • oppimisen ilo, leikki ja yhteisöllisyys
Kaikessa toiminnassamme pyrimme kohtaamaan jokaisen lapsen päivittäin ja näkemään heidät sellaisina, kuin he itse toivovat tulevansa nähdyiksi. Kannustamme heitä tukemaan toistensa vahvuuksia ja näkemään hyvän itsessään ja ympäristössään.





Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko13

29 March 2021 Thursday
30 March 2021 Thursday
31 March 2021 Thursday
1 April 2021 Thursday
2 April 2021 Thursday
3 April 2021 Thursday
4 April 2021 Thursday

Viikko14

5 April 2021 Thursday
6 April 2021 Thursday
7 April 2021 Thursday
8 April 2021 Thursday
9 April 2021 Thursday
10 April 2021 Thursday
11 April 2021 Thursday

Viikko15

12 April 2021 Thursday
13 April 2021 Thursday
14 April 2021 Thursday
15 April 2021 Thursday
16 April 2021 Thursday
17 April 2021 Thursday
18 April 2021 Thursday

Viikko16

19 April 2021 Thursday
20 April 2021 Thursday
21 April 2021 Thursday
22 April 2021 Thursday
23 April 2021 Thursday
24 April 2021 Thursday
25 April 2021 Thursday

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä