Kuusan koulu

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 9

26 February 2024 Thursday
27 February 2024 Thursday
28 February 2024 Thursday
29 February 2024 Thursday
1 March 2024 Thursday
2 March 2024 Thursday
3 March 2024 Thursday

Viikko 10

4 March 2024 Thursday
5 March 2024 Thursday
6 March 2024 Thursday
7 March 2024 Thursday
8 March 2024 Thursday
9 March 2024 Thursday
10 March 2024 Thursday

Viikko 11

11 March 2024 Thursday
12 March 2024 Thursday
13 March 2024 Thursday
14 March 2024 Thursday
15 March 2024 Thursday
16 March 2024 Thursday
17 March 2024 Thursday

Viikko 12

18 March 2024 Thursday
19 March 2024 Thursday
20 March 2024 Thursday
21 March 2024 Thursday
22 March 2024 Thursday
23 March 2024 Thursday
24 March 2024 Thursday

Viikko 13

25 March 2024 Thursday
26 March 2024 Thursday
27 March 2024 Thursday
28 March 2024 Thursday
29 March 2024 Thursday
30 March 2024 Thursday
31 March 2024 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna

Ohjeita etäsovellusten käyttöön

Hyvät oppilaat ja vanhemmat!

Laukaan perusopetuksen tutoropettajat ovat valmistelleet oppilaille ohjeita työskentelyyn etäopetussovelluksissa. Sivuille tulee lisää ohjeita vähitellen, kunhan ehdimme niitä tehdä. 

Tällä hetkellä sivulla on videoina tai kuvallisina ohjeina

Miten opiskelen kotona? (yläkoulu)
Ohjeet Pedanet-tunnusten luomiseen
Ohjeet O365-pilvipalvelun käyttöön ja työn palauttamiseen Teamsissa (helpompi versio)
Ohjeet O365-pilvipalvelun käyttöön ja työn palauttamiseen Teamsissa (Kun haluat lisätä palautukseen töitä omasta One Drivestä)
Teams-pikaopas oppilaalle
Office 365-paketin lataaminen
Nettiyhteyden jakaminen matkapuhelimesta

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä