LKVI1: 9lk Liikuntakulttuuria palloillen syksy 2025

Kurssin ohjelma, syksy 2025

Tunnit tiistaisin klo 12.30-14.00. Kurssin sisältöihin kuuluu ottelutapahtuman seuraaminen ja siitä raportointi.

Ensimmäisellä kerralla kokoontuminen tekonurmella, tunnin sisältönä tutustuminen, kurssin esittely ja jalkapallo.

SYKSY 2025 
TIISTAINA KLO 12.30-14.00


OHJELMA Laji Paikka
VKO 33 Aloitus ja jalkapallo Tekonurmi
VKO 34 Jefu Tekonurmi
VKO 35 Pesis Koskenharju
VKO 36 Ultimate/friba Tekonurmi
VKO 37 Futis + frisbeegolf Tekonurmi
VKO 38 Koris Iso sali
VKO 39 Säbä Iso sali
VKO 40 YSIEN TET -
VKO 41 Vapaa tunti Jos tehtävä palautettu
VKO 42 Syysloma  
     

 

Palloilutapahtuman seuranta- tehtävän ohjeet.


Kurssin sisältöihin kuuluu urheilutapahtuman seuraaminen. Jos käyt urheilutapahtumassa ja palautat tehtävän tänne palautuskansioon viimeistään su 3.10.2025 mennessä, saat kurssin viimeisen kaksoistunnin vapaaksi. Palauta tänne kansioon lyhyt teksti sekä ainakin yksi kuva tapahtumasta. Tekstissä pitää olla ainakin seuraavat asiat:


- mikä laji tapahtumassa oli kyseessä, miten ottelu tai kisa päättyi?
- missä tapahtuma järjestettiin?
- kolme parasta asiaa tapahtumassa?
- kolme heikointa tai parannettavaa asiaa tapahtumassa?
- miksi valitsit juuri kyseisen tapahtuman?
- valokuva, jossa näkyy tapahtuma ja sinä tunnistettavasti

Tapahtumaksi ei käy oma ottelusi tai kilpailusi, vaan sinun on käytävä jonkun muun ottelussa tai kilpailussa. Tämän tehtävän vuoksi kurssin yksi kaksoistunti annetaan vapaaksi.

Palloilutapahtuman seuranta

Palauta tehtävä tänne viimeistään perjantaina 3.10. klo 12.00 mennessä.
Palautusaika päättyi
  • Palauta kuva tai muu tiedosto
  • Palauta merkintä
  • Palauta linkki
  • Palauta äänitallenne

Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia lähettää mitään.

Palloilutapahtuman seuranta, syksy 2025

Otteluksi valikoitui tänä syksynä salibandyn Inssi-divarin ottelu O2-Jyväskylä vs. KooVee, Tampere. Ottelu pelataan lauantaina 20.9. klo 14.00 Jyväskylän Monitoimitalolla. Tapaamme sisäänkäynnin luona portaiden yläpäässä klo 13.50. Huomio: kyseessä on myös lauantaikoulupäivä, eli Makosa-päivä. Sisäänpääsy otteluun on ilmainen. 

Otteluun kulkeminen omatoimisesti ja myös ottelusta pois. Raportti ottelusta palautettuna vapauttaa viimeisen kaksoistunnin vapaaksi.