1B KAISU-LEENA LOHI

Läksyt

LIIKUNTA

  •  Ti 28.4 -> kaikki oppilaat tulevat kouluun klo 10.15 -> ruokailu klo 10.30 -> klo 11.20 lähtö linja-autolla Paviljonkiin Jyväskylän kaupungin teatteriin
    -> Peppi Pitkätossu- teatteriesitys
    -> paluu koululle noin 14.30

  • Sisäliikunnassa palloilua, joten kouluun mukaan sisäliikuntavarusteet ja pyyhe.
  • Uintia on pe 8.5. Oppilaan uimatunnin varustus; uima-asu, pyyhe, laudeliina, omat uimalasit (tarvittaessa) sekä pitkät hiukset kiinni. Uintivarustukselle on hyvä olla oma pussi. 


MUISTA PALAUTTAA LUKUDIPLOMI!!!

27.4.

Tunnilla kuuntelimme ja luimme tekstin
Aamos runoilee s. 142-143

Lukuläksy: s. 143
24.4.
Tunnilla harjoittelimme virkkeen oikein-
kirjoitusta s. 60-63

Läksy:

Posteljoonin kirjekuori 29

27.4. 
Tunnilla kertasimme harjoittelimme vähennyslaskuja
tä s. 156-157

Läksy:

 reppu 39

Oppilaan äänikirja

Arttu-sovellus on ilmainen eikä vaadi rekisteröitymistä. Voit ladata sen omasta sovelluskaupastasi (App Store ja Google Play).

  1. Avaa Arttu laitteellasi. Sovellus saattaa kysyä lupaa käyttää laitteesi kameraa. Anna lupa, sillä sen antaminen on edellytys sovelluksen toiminnalle.
  2. Avattuasi Artun voit siirtyä valitsemaan kirjoja Kirjani-näkymään. Tee se joko kohdistamalla laitteesi kamera kirjan kanteen tai valitsemalla kirja plus-painikkeella avautuvasta hakuvalikosta.
  3. Valitse käyttämäsi oppikirja. Siniset pallurat näyttävät miltä sivuilta Arttu-sisältöä löytyy. Etsi sivu kirjasta ja katso sitä kännykän näytöstä.
  4. Arttu tunnistaa sisällön ja kuvaan ilmestyy sininen kuvio. Painamalla tätä kuviota sisältö avautuu.