Janakan päiväkotikoulu

Koulun perustiedot

Janakan koulu sijaitsee Vaajakoskella Janakanlahden rannalla n. 1,5 km Vaajakosken liikenneympyrästä Leppäveden suuntaan. Koulussa toimii kaksisarjaisena luokat 1.-4. Koulun välittömässä yhteydessä toimii Janakan päiväkoti ja esikoulu.

Janakkaan valmistui uusi koulurakennus syksyllä 2009. Päiväkoti ja esikoulu työskentelevät v. 1935 valmistuneessa, 2009 täysin saneeratussa "kivilinnassa".

Janakan oppilaat tulevat Kaunisharjun, Kivilammen, Janakan ja Tölskän asuma-alueilta pääosin kävelymatkan päästä. Oppilaaksiottorajoja voidaan joutua vuosittain tarkentamaan alueen koulujen oppilastilanteen mukaan. Kesken lukuvuoden alueelle muuttavien lasten koulupaikka määräytyy lähikoulujen oppilastilanteen mukaan.

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 44

31 October 2022 Thursday
1 November 2022 Thursday
2 November 2022 Thursday
3 November 2022 Thursday
4 November 2022 Thursday
5 November 2022 Thursday
6 November 2022 Thursday

Viikko 45

7 November 2022 Thursday
9 November 2022 Thursday
10 November 2022 Thursday
11 November 2022 Thursday
12 November 2022 Thursday
13 November 2022 Thursday

Viikko 46

14 November 2022 Thursday
15 November 2022 Thursday
16 November 2022 Thursday
17 November 2022 Thursday
18 November 2022 Thursday
19 November 2022 Thursday
20 November 2022 Thursday

Viikko 47

21 November 2022 Thursday
22 November 2022 Thursday
23 November 2022 Thursday
24 November 2022 Thursday
25 November 2022 Thursday
26 November 2022 Thursday
27 November 2022 Thursday

Viikko 48

28 November 2022 Thursday
29 November 2022 Thursday
30 November 2022 Thursday
1 December 2022 Thursday
2 December 2022 Thursday
3 December 2022 Thursday
4 December 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä