Hyvä pedagogiikka (Johanna K:n ja Merjan luennot, Demo 1)
Ennakkofiilikset
Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia tämän lomakkeen lähettämiseksi
Tutustumistehtävä demojen alussa
Omien opetusmateriaalien työstö
Kuvaile lyhyesti, millaisia opetusmateriaaleja olet valmistellut tähän astisissa POM-opinnoissa tai mahdollisesti myös harjoitteluissa. Tällä kurssilla on tarkoitus hyödyntää niitä ja tehdä suunnitelmiin muokkauksia erilaisten koulujen, luokkien tai oppijoiden tarpeisiin. Mainitse ainakin pari mahdollista suunnitelmaa, joita voit työstää tällä kurssilla.
Jos sinulla ei ole yhtäkään sopivaa omaa suunnitelmaa, etsi netistä joitakin valmiita oppimateriaaleja, joiden kanssa haluat työskennellä (linkitä materiaalit vastaukseesi).
Esim.
"musiikin tuntisuunnitelma räp-musiikista 4.luokalle, itse tehty ja toteutettu muistipeli kertolaskuista matematiikassa 3. luokalle."
tai
"Matematiikan ja kuviksen yhteinen kelloprojekti n. 3-4 oppitunniksi, siinä tehdään itsenäisesti haaraniittikellot ja ryhmissä tehtäviä kellonajoista ja koko luokalla lauletaan kellonaikalaulu.
Liikunnan tuntisuunnitelma pesäpallon heittoharjoituksista pari- ja ryhmätehtävinä."
Omia opetusmateriaaleja
Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia lähettää mitään.