Opettajat / Teachers

Opettajien yhteystiedot ja kurssit

Tarvitsetko apua kurssin valinnassa?
Onko sinulla jotakin yleistä kysyttävää suomen kielen opiskelusta EKKO:ssa?

Ota yhteys suomen kielen vastuuopettajaan:
Sirpa Tereska
puh. 044 566 3365
sirpa.tereska@ekko.fi
Lukukausien aikana: ti 15.00 - 16.00, Pohjolankatu 27, 1. krs, huone 108.

Suomen opettaja on tavattavissa opistolla ennen syyskauden opetusta:
8.6.- 11.6.2019 klo 10 - 14 
17.8. ja 24.8. klo 16-18.

Suomen kielen opettajat 2020-2021:

FM Cristina Anttila
cristina.anttila@ekko.fi
- Suomi 2 (120222a/b)
- Suomi 3 (120223a/b)

FM Sanna Ihaksi
sanna.ihaksi@ekko.fi
p. 050 555 4491
Suomea intensiivisesti B (120206a/b)

FM Pirkko Laine
pirkko.laine@ekko.fi
p. 050 555 4491
-Luku- ja kirjoitustaitoa intensiivisesti (120202a/b)

HuK Annamari Marttinen
annamari.marttinen@ekko.fi
-Suomi 1 (120221a)
-Suomi 2 (120232b)

FM Sanna Nurmi
sanna.nurmi@ekko.fi
- Suomi 5 (120225a)
- Suomi 7 (120227a)
- Suomi 9 (120229a)
- Suomi sujuvaksi (120230a)
- Suomi 6 (120236b)
- Suomi 8 (120238b)
- Kipoinä suomeen (120240b)

LitM Tiina Pasanen
tiina.pasanen@ekko.fi
- Suomea intensiivisesti A (120205a)
- Suomea edistyneille (120209a/b)

FM Sirpa Tereska (suomen kielen vastuuopettaja)
sirpa.tereska@ekko.fi
p. 044 566 3364
- Suomea intensiivisesti B, jatko (120208a/b)

FM Pekka Tuuva
-Kotivanhempien suomen kielen kerhot

Kevät 2021:

120231b Suomí 1, opettaja avoin

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä