Yhteystiedot

Pro Lukio -yhdistyksen hallitus 2018 - 2019

PUHEENJOHTAJA 


Jussi Sutinen

jussi.sutinen@hyl.fi, p. 041 544 3473
Helsingin Yhteislyseon rehtori

JÄSENET

Mette Godenhjelm
mette.godenhjelm@kotka.fi, p. 050 4135567
Kotkan lyseon rehtori


Aki Holopainen
aki.holopainen@munkka.fi, p. 050 3570513
Munkkiniemen yhteiskoulun rehtori
Yksityiskoulujen Liiton puheenjohtaja

Marja Honkaheimo 
marja.honkaheimo@edu.hel.fi, p. 040 6621 930
Etu-Töölön lukion rehtori

Liisa Leinonen
lmliisa49@gmail.com, p. 050 4952161
Vaalan lukion ja Oulujärven kansalaisopiston rehtori, sivistysjohtaja emerita

Jukka O. Mattila
jukka.o.mattila@pp.inet.fi, p. 050 9101596
Paraisten lukion rehtori emeritus
Suomen Lähilukioyhdistyksen (pienten lukioiden verkoston) puheenjohtaja
Suomen Laatuyhdistys ry:n Osaamisen kehittämisen laatujaoksen puheenjohtaja

Satu Nokelainen
satu.nokelainen@vihti.fi, p. (09) 4258 3055 
Vihdin lukion rehtori

Hannu Rantala
hannu.rantala@hel.fi, p 040 664 7351
Sibelius-lukion rehtori

Ensio Vatanen 
ensio.vatanen@psko.fi, p. 040 146 0201
Pohjois-Savon Opiston rehtori

Lukioseminaarin lasku- ja maksuasioissa ota yhteyttä Kaisa Olenius-Kumliniin (p. 040 5898202)