Vuorenmäen koulu

kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 44

31 October 2022 Thursday
1 November 2022 Thursday
2 November 2022 Thursday
3 November 2022 Thursday
4 November 2022 Thursday
5 November 2022 Thursday
6 November 2022 Thursday

Viikko 45

7 November 2022 Thursday
8 November 2022 Thursday
9 November 2022 Thursday
10 November 2022 Thursday
11 November 2022 Thursday
12 November 2022 Thursday
13 November 2022 Thursday

Viikko 46

14 November 2022 Thursday
15 November 2022 Thursday
16 November 2022 Thursday
17 November 2022 Thursday
18 November 2022 Thursday
19 November 2022 Thursday
20 November 2022 Thursday

Viikko 47

21 November 2022 Thursday
22 November 2022 Thursday
23 November 2022 Thursday
24 November 2022 Thursday
25 November 2022 Thursday
26 November 2022 Thursday
27 November 2022 Thursday

Viikko 48

28 November 2022 Thursday
29 November 2022 Thursday
30 November 2022 Thursday
1 December 2022 Thursday
2 December 2022 Thursday
3 December 2022 Thursday
4 December 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Turvallisuusohjeet koulun oppilaille, huoltajille ja koulun henkilökunnalle

1.Tulethan koululle mahdollisimman lähellä kellojen sointia, jolloin turhaa oleskelua koulualueella vältetään. Aikaisintaan koululle saa tulla viisi minuuttia ennen koulun alkua (paitsi taksi). Opettaja/avustaja hakee oppilaat sisälle, jossa kädet pestään aikuisen valvonnassa, ja opettaja antaa lisäohjeita.

Avustaja on kuljetusoppilaita vastassa pihalla. Kuljetusoppilaat käyttävät käsidesiä tullessaan kouluun. Esikoululaiset tulevat sisälle ja ulkoilevat omalla ajallaan. Piha on jaettu eri luokka-asteille.

2. Sairaana tai flunssan oireisena ei tulla kouluun.

3. Huolellinen käsienpesu on tehtävä sisälle tultaessa, ennen ruokailua, ja wc-käynnin ja aivastamisen / yskäisyn jälkeen.

4. Fyysisiä kontakteja pyritään välttämään. Omissa luokkaryhmissä voidaan pelata joukkuepelejä.

5. Oppilaat ovat koko päivän oman luokkansa kanssa. Joka luokalle on merkitty omat naulakot, WC:t, ruokailupaikat ja ovet, joista kuljetaan.

6. Jokaisella oppilaalla on tarvittavat välineet pulpetissa/laatikossa.

7. Ruokailu on porrastettu: esi-2lk, 3-4lk ja 5-6lk.

 8. Koulun pihalle ei saa jäädä koulun jälkeen leikkimään.

 9. Koulussa pyritään noudattamaan turvavälejä toisiin oppilaisiin ja aikuisiin, niin luokassa, ruokailujonossa kuin käytävillä liikkuessa.

10. Ohjeiden mukaisesti muiden kuin koulun aikuisten oleskelua koulurakennuksessa tai koulualueella tulee välttää. Huoltajien tulee myös välttää koulurakennuksessa oleskelemista. Ensisijaisesti vuorovaikutus tapahtuu puhelimitse tai Wilmaviestein. Huoltajien tulee huolehtia, että oppilas noudattaa turvallisuusohjeita koulumatkojen aikana.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä