Nurmeksen lukio

Tervetuloa opiskelemaan Nurmeksen lukioon!

Nurmeksen lukio on yksi ensimmäisistä maaseutualueelle perustetuista lukioista Suomessa, sen juuret ulottuvat yli 120 vuoden taakse. Nurmeksen lukio tarjoaa lukio-opetusta sekä nuorille että aikuisille. Lukio sijaitsee viihtyisissä remontoiduissa tiloissa, Nurmesjärven kauniissa rantamaisemissa. Lukiossa voi suorittaa myös avoimia korkeakouluopintoja

Lukio ja ammattiopisto yhdessä muodostavat alueellisen opetuksen resurssikeskuksen, joka palvelee ajanmukaisinta opetusteknologiaa hyödyntäen seutukunnan lisäksi laajemmankin alueen opiskelijoita. Lukio on yleissivistävä oppilaitos ja yhteisö, jonka ihanteita ovat totuus, inhimillisyys ja oikeudenmukaisuus. Lukio antaa opiskelijoilleen hyvät valmiudet opintojen jatkamiseen korkea-asteella.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 6

6 February 2024 Thursday
7 February 2024 Thursday
8 February 2024 Thursday
9 February 2024 Thursday
10 February 2024 Thursday
11 February 2024 Thursday

Viikko 7

12 February 2024 Thursday
13 February 2024 Thursday
14 February 2024 Thursday
15 February 2024 Thursday
16 February 2024 Thursday
17 February 2024 Thursday
18 February 2024 Thursday

Viikko 8

19 February 2024 Thursday
20 February 2024 Thursday
21 February 2024 Thursday
22 February 2024 Thursday
23 February 2024 Thursday
24 February 2024 Thursday
25 February 2024 Thursday

Viikko 9

26 February 2024 Thursday
27 February 2024 Thursday
28 February 2024 Thursday
29 February 2024 Thursday
2 March 2024 Thursday
3 March 2024 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä