Mattisenlahden koulu

Tervetuloa meidän koulun sivuille!

Koulumme sijaitsee kauniilla paikalla peltojen keskellä Pyhäselän välittömässä läheisyydessä. Matkaa Liperiin on noin 13 km, Ylämyllylle noin 4 km ja Joensuuhun noin 20 km.

Mattisenlahden koulu on perustettu jo vuonna 1898. Koulumme peruskorjattiin ja laajennettiin 1992. Oppilaita koulussamme on 55 ja meillä toimii esiopetusryhmä. Meillä vierailee oma koulu-ukki joka viikko.

Tärkeitä päiviä

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

OppilasAgentti

OppilasAgentit toimivat sekä oppilaiden että opettajien digi-opastajina.

3C57ACDC-4A4A-498A-BEA2-0C415E221AE4.jpeg