Yhteystiedot

Yhteystiedot

Rajalan koulu
Sammakkolammentie 14
70200 Kuopio

Rehtori

Outi Karikoski Puh.
0447184351
outi.karikoski(at)kuopio.fi
Apulaisjohtaja Erkki Kaukonen Puh.
0447184307
erkki.kaukonen(at)opedu.kuopio.fi
Koulusihteeri *) Päivi Valkonen Puh.
0447184356
paivi.valkonen(at)kuopio.fi
Kouluterveydenhoitaja Elli Tuononen Puh.
0447186555
elli.tuononen(at)kuopio.fi (paikalla ma, ti ja ke)
Koulukuraattori Jenna Oinonen Puh.
0447184117
 
Koulupsykologi Eeva-Kaarina Pellinen Puh.
0447184042
eeva-kaarina.pellinen(at)kuopio.fi
Kiinteistönhoito Are kiinteistöhuolto Puh.
0205305700
 
Ruokapalveluvastaava   puh.
0444260734
rajala.ruokapalvelut(at)servica.fi

*) Koulun kanslia on auki ma, ke ja to klo 8-14 välisenä aikana sekä perjantaisin klo 12-14 välisenä aikana.

Opettajien huoneen puh. 017 184 352

Vaikka opettajilla on oma suora kännykkänumeronsa, toivomme yhteydenottoa Wilman kautta, kun asia ei ole kiireellinen. Opettajat ilmoittavat ajat jolloin ovat varmimmin tavattavissa puhelimitse. Oppilaan poissolosta ilmoittamisen voi parhaiten hoitaa tekstiviestillä. Kiitos!

Luokanopettajat:
Lv 2018-2019
  Henkilökunnan sähköposti:
etunimi.sukunimi(at)opedu.kuopio.fi
1A Tatu Kekäläinen Puh. 0447184300  
1B Henriina Manninen Puh. 0447184293  
1C Teija Soininen  Puh. 0447184302  
2A Tanja Viinamäki Puh. 0447184350  
2B Elizabeth Hynninen Puh. 0447184292  
2C Jaana Konttinen Puh. 0447184296  
3A Harri Pitkänen Puh. 0447184297  
3B Tiina Jäntti Puh. 0447184309  
3C Taina Tammekann Puh. 0447184299  
4A Tuomas Taskinen Puh. 0447184306  
4B Joanne Jalkanen Puh. 0447184295  
4C Anni Mönkkönen Puh. 0447184291  
5A Tarja Salosniemi Puh. 0447184305  
5B Jeff Richards Puh. 0447184294  
5C Tommi Markkanen Puh. 0447184304  
6A Lauri Jaakkola Puh. 0447184289  
6B Tanja Hyttinen Puh. 0447184298  
6C Jari Tolvanen Puh. 0447184301  
     
Aineenopettajat:    
Englanti: Laura Böhm Puh. 0447184303  
Englanti ja saksa:
Eveliina Bovellan
Puh. 0447181888  
Ranska: Maarit Kinnunen Puh. 017184352  
Ruotsi: Juulia Stigzelius-Eng Puh.  
Venäjä: Abai Muhebullah    
Espanja: Ana Izquierdo    
Suomi toisena kielenä:
Anne Välimäki-Mengus
   
Laaja-alaiset erityisopettajat
1-3 luokat: Anni-Maaria Metso
4-6 luokat: Tuula Pesonen

Puh. 044718 4353
Puh. 044718 1619
 
Erityisopettaja: Virpi Linnansaari Puh. 044 718 4308  
Ortodoksinen uskonto: Heli Nupponen
Elämänkatsomustieto: Viia Väätäinen
Katolinen uskonto:
Puh. 0447184346
Puh. 0447184120
 
Koulunkäynnin ohjaajat:
Anne Hyvärinen
Susanna Kasper
Eija Leikas
Päivi Muttonen
Mira Mykkänen
Jyri Riekkinen
Maritta Riekkinen

Puh. 017184 352  
Iltapäiväkerhot:    
Koulun iltapäiväkerhot:
1. kerho, vastuuohjaaja Kimmo Randelin
2. kerho, vastuuohjaaja Päivi Muttonen

Puh. 044718 4321
Puh. 044718 4122