Viikko 13 MOK-VIIKKO

5.luokka urakkaviikko 13
Klo Maanantai Kässärit Tiistai Kuvaukset Keskiviikko Kuvaukset Torstai Leikkaaminen Perjantai leikkaaminen
8-8.45     VAL: LI V-P    
8.50-9.35 MOK
-päähenkilön esittely
VAL: MU  MOK   VAL: KS Kaisu
10.00-10.45 MOK
-tapahtumapaikkana
koulu
MOK MOK MOK MOK
10.45-11.30 MOK MOK MOK MOK MOK
12.15-13.00 MOK MOK MOK MOK MATIKKA
13.15-14.00 MOK MOK KS S.K. UE/ET/ORT TUKI /RÄSTI
14.00-14.45   MOK      

MOK-viikon ohjeet löytyy täältä ja kansio kässäreille jne. täältä

Läksyt

Tee tehtävät oman luokan kansioon, joka löytyy täältä.

Maanantai:
 Tee lyhyt esitelmä lempinäyttelijästäsi PowerPointilla. Esitelmässä tulee olla näyttelijän nimi, ikä, kansalaisuus, tunnetuimmat elokuvat ja sarjat sekä perustelut miksi hän on suosikkisi. Lisää myös kuva, jos löydät tekijäoikeusvapaan kuvan, jota voit käyttää.

Tiistai: Esittele lyhyesti Top3 elokuvat sinun mielestä PowerPointilla. Kerro elokuvien nimi, lajityypit, tärkeimmät hahmot ja näyttelijät sekä perustelut valinnoillesi. Voit lisätä elokuviin liittyviä kuvia, mikäli löydät tekijänoikeusvapaita kuvia. 

Keskiviikko: Tee elokuva-arvostelu jostakin lähiaikoina katsomastasi elokuvasta. Jos et keksi muuta elokuvaa niin voit tehdä yhdessä katsotusta Liisa Ihmemaassa -elokuvasta. Tee arvostelu Word -tiedostona. Ohjeet elokuva-arvostelun kirjoittamiseen löydät täältä.

Koko viikko:
Lue Liisa loppuun ja tee siihen liittyvät kysymykset valmiiksi. Sähköiseen kirjaan tästä linkistä.