Palonurmen koulu

Syyslukukauden MOK-kokonaisuus

Syksyn koulukohtaisen MOK-kokonaisuuden aiheena on "Monipuoliset digitaidot koulun arjessa". Jakso toteutetaan ajalla 31.10- 1.12.2022. 
Aiheet:
31.10.-22 (puoli päivää) Ideoiden suunnittelu ja ryhmien luominen
2.11. (koko päivä)
7.11. (koko päivä)
18.11. (puoli päivää)
25.11. (koko päivä)
28.11. (koko päivä)
1.12. Digitaalisen joulukalenterin julkaisu koulun joulujuhlan yhteydessä.


Koulun tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 48

28 November 2022 Thursday
29 November 2022 Thursday
30 November 2022 Thursday
1 December 2022 Thursday
2 December 2022 Thursday
3 December 2022 Thursday
4 December 2022 Thursday

Viikko 49

5 December 2022 Thursday
6 December 2022 Thursday
7 December 2022 Thursday
8 December 2022 Thursday
9 December 2022 Thursday
10 December 2022 Thursday
11 December 2022 Thursday

Viikko 50

12 December 2022 Thursday
13 December 2022 Thursday
14 December 2022 Thursday
15 December 2022 Thursday
16 December 2022 Thursday
17 December 2022 Thursday
18 December 2022 Thursday

Viikko 51

19 December 2022 Thursday
20 December 2022 Thursday
21 December 2022 Thursday
22 December 2022 Thursday
23 December 2022 Thursday
24 December 2022 Thursday
25 December 2022 Thursday

Viikko 52

26 December 2022 Thursday
27 December 2022 Thursday
28 December 2022 Thursday
29 December 2022 Thursday
30 December 2022 Thursday
31 December 2022 Thursday
1 January 2023 Thursday
Ilmoittautuminen

Kuopion perusopetuksen ja lukiokoulutuksen Wilman osoite muuttuu 1.7.2021

Wilma toimii nykyiseen tapaan 29.6.2021 saakka.

Wilmassa on käyttökatko 30.6.2021, jolloin ohjelma ei toimi.


Wilman internet-käyttö 1.7.2021 alkaen:

Uusi kirjautumisosoite Wilmaan https://kuopio.inschool.fi

 

Wilman mobiilikäyttö 1.7.2021 alkaen:

Kirjautumisosoitteen muutoksen jälkeen, Wilman mobiilikäyttäjien tulee poistaa vanha tili ja kirjautua sovellukseen uudelleen. Huom. mobiilisovelluksen käytössä on eroja eri käyttöjärjestelmien välillä.

  1. Avaa mobiilisovellus ja valitse käyttäjätilit (vasen yläreuna valikko)
  2. Paina käyttäjätunnusta ja valitse poista
  3. Mene kohtaan Valitse Wilma
  4. Etsi kuopio.inschool.fi
  5. Kirjaudu sovellukseen käyttäjätunnuksellasi ja salasanallasi

Jos olet unohtanut salasanasi:

Huoltajat: mene osoitteeseen https://kuopio.inschool.fi, vaihda salasanasi kohdassa “Unohditko salasanasi?”

Mikäli salasanan vaihto ei onnistu tai Wilman käytössä on ongelmia, ole yhteydessä oppilaitoksen koulusihteeriin.

 

Opiskelijat/opettajat/henkilökunta: Ole yhteydessä koulusihteeriin

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä