Huoltajille/ Lukuvuositiedote lv 2018-2019

Yhteystiedot koululle

KOULUN OSOITE

Kalevalan koulu, Pohjankatu 2, 70500 Kuopio

Koulun kotisivut: https://peda.net/kuopio/p/kalevala

KOULUN HENKILÖKUNTA

Rehtori Merja Laininen puh. 044-718 4331 merja.laininen@kuopio.fi

Apulaisjohtaja Anne Peltola-Juvonen puh. 044-718 4607 anne.peltola-juvonen@kuopio.fi

Koulusihteeri Eveliina Immonen puh. 017-184 362 eveliina.immonen@kuopio.fi

Erityisopettaja Jaana Jääskeläinen puh. 044-7181295 jaana.jaaskelainen2@opedu.kuopio.fi

Erityisopettaja Krista Tarkiainen puh. 044-7184617 krista.tarkiainen@opedu.kuopio.fi


Palveluvastaava Eeva Launonen puh. 044-4260731 pohjantie.ruokapalvelut@servica.fi

 

Terveydenhoitaja Jenni Marjala puh. 044-718 6556 jenni.marjala@kuopio.fi

Koulukuraattori Merja Väätäinen puh. 044-718 4048 merja.vaatainen@kuopio.fi

Koulupsykologi Jaana Pernu puh. 044-718 1976 jaana.pernu@kuopio.fi