Kouvolan iltalukio

Iltalukion paluu hallittuun lähiopetukseen

Tänään on julkaistu Kymsoten Kymenlaakson koulujen Exit-suunnitelma lähiopetukseen palaamiseksi. Iltalukiolla palataan lähiopetukseen hallitusti porrastaen kuten päivälukioillakin. Yhdistelmäopinnoissa noudatetaan KSAO:n mallia. 

Käytännössä tämä tarkoittaa, että jatketaan soveltuvin osin hybridimallilla vielä ensi viikko, ja palataan mahdollisuuksien mukaan ma 10.5. normaaliin lähiopetukseen. Asiasta tulee tarkempi ohjeistus ensi viikolla.

Iltalukion toiminta ensi viikosta lähtien alla opetusmuodoittain.

Yleisohje (Kymsote)

  • Toisella asteella ei tarvitse noudattaa ryhmäkoon rajoitusta.
  • Lähiopetuksessa luokkatilassa (vastaavassa) ei tarvitse noudattaa enää kahden metrin turvaväliä, mikäli kaikilla tilanteessa olevilla on maskit. Jos maskeja ei ole, tulee noudattaa vähintään kahden metrin turvaväliä.
  • Ruokailutilanteessa kun maskeja ei voi käyttää, tulisi mahdollistaa noin yhden metrin turvaväli toisiin ihmisiin.


Iltaopetus 

Lähiopetuksena kuten tähänkin saakka. Maskit kasvoilla koko koululla olon ajan.

 

Yhdistelmäopinnot

Vko 17 jatketaan kuten vko 16

  • 2:set lähiopetuksessa 
  • 1:set vuoropäivin lähi- ja etäopetuksessa erillisen ohjelman mukaan (yhdistelmäopettajien viestiketjussa). 
  • Opiskelijat voivat olla samassa luokkatilassa, jos maskit ovat kasvoilla koko ajan
  • KSAO:n ruokailusta: uudistuneen ohjeen myötä maanantaista 26.4. alkaen voidaan henkilömäärää lisätä myös ruokailun osalta. Ruokavuorot toteutetaan siten, että vuoroja on kolme, 10.30, 11.00 ja 11.30. Yhdistelmäopiskelijat ruokailevat viimeisessä vuorossa klo 11.30.

AIPE

Vko 17 jatketaan kuten vko 16

  • M19 lähiopetuksessa: ruokailu kuten viikolla 16
  • M20 etäopetuksessa - aterianouto kuten viikolla 16
  • Päättövaihe: Opiskelijat voivat olla samassa luokkatilassa, jos maskit kasvoilla koko ajan
  • Alkuvaihe: Maskit kasvoilla koko ajan pl. eväsruokailu, jossa vähintään 1 m turvavälit.

 

Iltalukiossa tapahtuu

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday

Viikko18

3 May 2021 Thursday
4 May 2021 Thursday
5 May 2021 Thursday
6 May 2021 Thursday
7 May 2021 Thursday
8 May 2021 Thursday
9 May 2021 Thursday

Viikko19

10 May 2021 Thursday
11 May 2021 Thursday
12 May 2021 Thursday
13 May 2021 Thursday
14 May 2021 Thursday
15 May 2021 Thursday
16 May 2021 Thursday

Viikko20

17 May 2021 Thursday
18 May 2021 Thursday
19 May 2021 Thursday
20 May 2021 Thursday
21 May 2021 Thursday
22 May 2021 Thursday
23 May 2021 Thursday

Viikko21

24 May 2021 Thursday
25 May 2021 Thursday
26 May 2021 Thursday
27 May 2021 Thursday
28 May 2021 Thursday
29 May 2021 Thursday
30 May 2021 Thursday

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä