Yhteystiedot

Yhteystiedot

Rehtori Maria Lammi

p.02061 55338 maria.lammi@kouvola.fi

Apulaisrehtori Anna-Leena Ollikainen

p. 02061 58419 anna-leena.ollikainen@kouvola.fi

Lukiosihteeri Paula Rasimus

p. 02061 56309 paula.rasimus@kouvola.fi
Koulun kanslia on avoinna maanantaisin klo 16-19.40.
Voit myös sopia tapaamisajan Wilma-viestillä.

Opinto-ohjaajat:

Iltalukio-opiskelu, jatko-opinnot Antti Sinisalo

p. 02061 54490 antti.sinisalo@kouvola.fi

Yhdistelmäopinnot Anna-Leena Ollikainen, apulaisrehtori

(ks. yllä)

Erityisopettaja Tiia Mäkelä

p. 02061 57227 tiia.makela@kouvola.fi

Aikuisten perusopetuksen vastuuopettaja Ranja Nurkkala
p. 02061 59084 ranja.nurkkala@edukouvola.fi

Koulukuraattori Henna Karvonen

p. 02061 51359 henna.karvonen@kouvola.fi

Koulupsykologi Hanna Jennings

p. 02061 55387 hanna.jennings@kouvola.fi

Terveydenhoitaja Anna-Maija Salminen

p. 040 7268 448 anna-maija.salminen@kymsote.fi

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@edukouvola.fi


Helenius Niki historia, yhteiskuntaoppi

Helkearo Minna englanti, ruotsi

Homan Kai fysiikka, kemia, matematiikka

Häkkinen Kimmo matematiikka, fysiikka

Hänninen Päivi äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä

Kauppi Jonne matematiikka (verkkolukio)

Kolehmainen Jari biologia, maantiede

Kuurne Anna musiikki (AIPE)

Kuutti Tatiana ortodoksiuskonto

Laitinen Tanja venäjä, suomi toisena kielenä

Lamponen Sami matematiikka

Minkkinen Hanna-Kaisa äidinkieli ja kirjallisuus, espanja (verkkolukio)

Mäkelä Tiia erityisopettaja

Mäkelä Toni terveystieto, liikunta

Nummi Laura englanti

Nurkkala Ranja äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä

Oinasmaa Noora ev.lut. uskonto, filosofia, psykologia

Ollikainen Anna-Leena äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä, apulaisrehtori

Pekkanen Kati matematiikka

Piironen Heli suomi toisena kielenä, ruotsi

Ripatti Kirsi ruotsi

Sinisalo Antti opintojen ohjaus

Spies Kaisa historia, yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto

Zaitsev Kira englanti


Yhteiset resurssiopettajat:

Eela Lauri englanti
Laitinen Emmi matematiikka
Salmela Hellimaari äidinkieli ja kirjallisuus, S2
Snellman Minna erityisopetus
Toivonen Auri ruotsi

Kouvolan iltalukio Palomäenkatu 33, 45100 Kouvola puh. kanslia 020 615 6309

Peda.net –oppimisympäristö

 

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä