Yhteystiedot

Yhteystiedot

Rehtori Maria Lammi

p.02061 55338 maria.lammi@kouvola.fi

Apulaisrehtori Anna-Leena Ollikainen

p. 02061 58419 anna-leena.ollikainen@kouvola.fi

Lukiosihteeri Paula Rasimus

p. 02061 56309 paula.rasimus@kouvola.fi
Koulun kanslia on avoinna ma –ke klo 16.00 –19.40

Opinto-ohjaajat:

Iltalukio-opiskelu, jatko-opinnot Lassi Aho

p. 02061 56051 lassi.aho@kouvola.fi

Yhdistelmäopinnot Anna-Leena Ollikainen, apulaisrehtori

(ks. yllä)

Erityisopettaja Tiia Mäkelä

p. 0206157227 tiia.makela@kouvola.fi

Maahanmuuttokoordinaattori Ranja Nurkkala
(Aikuisten perusopetukseen liittyvät asiat)
p. 0206159084 ranja.nurkkala@edukouvola.fi

Koulukuraattori Henna Karvonen

p. 0206151359 henna.karvonen@kouvola.fi

Koulupsykologi Hanna Jennings

p. 0206155387 hanna.jennings@kouvola.fi

Terveydenhoitaja Anna-Maija Salminen

p. 0206158044 anna-maija.salminen@kymsote.fi

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@edukouvola.fi

Aho Lassi opinto-ohjaus

Aikio Mikko matematiikka, fysiikka, kemia

Helenius Niki historia, yhteiskuntaoppi

Helkearo Minna englanti, ruotsi

Homan Kai fysiikka, kemia, matematiikka

Hänninen Päivi äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä

Kauppi Jonne matematiikka, TVT-tukihenkilö

Kolehmainen Jari biologia, maantiede

Laitinen Tanja venäjä, suomi toisena kielenä

Lauronen Mervi matematiikka, tietojenkäsittelytaito, fysiikka

Mäkelä Tiia erityisopettaja, suomi toisena kielenä

Mäkelä Toni terveystieto, liikunta

Nummi Laura englanti

Nurkkala Ranja äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä

Oinasmaa Noora ev.lut. uskonto, filosofia, psykologia

Ollikainen Anna-Leena äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä, apulaisrehtori

Piironen Heli suomi toisena kielenä

Ripatti Kirsi ruotsi

Spies Kaisa historia, yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto

Vaurula Nina englanti, psykologia

Kouvolan iltalukio Palomäenkatu 33 45100 Kouvola puh. kanslia 020 615 6309

Koulun kotisivut http://www.edukouvola.fi/iltalukio

Peda.net –oppimisympäristö https://peda.net/kouvola/kl/iltalukio