Yhteystiedot

Osoitteet, yhteystiedot ja henkilökunta

Koulun postiosoite:
Kotkan aikuislukio
Kirkkokatu 15
48100 KOTKA

Aikuislukio toimii kahdessa eri rakennuksessa:
Arcus-talossa (Kirkkokatu 15) hallinto: rehtori, koulusihteeri ja opinto-ohjaaja
ja Globus-talossa (Kotkankatu 13) opetus

Koulusihteeri Marjut Koskinen
puh. 040 630 9286, marjut.koskinen@kotka.fi

Rehtori Jouni Hyyrynen
puh. 040 482 4788, jouni.hyyrynen@kotka.fi

Opinto-ohjaaja Janne Keskinen
puh. 040 674 3562, janne.keskinen@kotka.fi
vastaanotto: ma-to 12-18

Lukio-opetuksen erityisopettaja Katja Ylä-Kotola
puh. 040 120 8248, Wilma-viesti tai katja.yla-kotola@kotka.fi
maanantaisin Globuksella (pohjakerros, huone 002b) klo 14-18

Aikuisten perusopetuksen erityisopettaja Sirkku Ylinen
puh. 040 6302903, sirkku.ylinen@kotka.fi

Lukiokuraattori Jaana Tolonen-Lindberg
puh. 040 757 6941, jaana.tolonen-lindberg@kotka.fi
torstaisin Globuksella, terveydenhoitajan huonetta vastapäätä
tapaamiset ajanvarauksella (Wilma-viesti tai sähköposti)


Opettajat (Globus-talo, Kotkankatu 13)

Anttila Helinä, matematiikka, kemia, tietotekniikka, L1-ryhmänohjaus
Artimo Minna, äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä, L3-ryhmänohjaaja
Fihlman Juuli, biologia, maantiede
Hiekkaranta Anne, englanti
Hänni Jenna, maahanmuuttajien perusopetus
Karhu Jarna, suomi toisena kielenä
Keskinen Janne, opinto-ohjaus, historia, yhteiskuntaoppi (verkko-opetus)
Laakso Tiina, maahanmuuttajien perusopetus
Portman Taina, ruotsi, saksa, terveystieto, L2-ryhmänohjaaja
Seitola Tuomo, uskonto, psykologia
Suvikas Jarkko, filosofia, historia, yhteiskuntaoppi, ET
Varis Klara, maahanmuuttajien perusopetus

Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@kotka.fi 

 

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä