Urheilukilpailuiden tuloksia
Hytölän hiihtopäivä 26.2.21 Saarikkaalla
Sarja |
Kilpailija |
Tuloaika |
lähtöaika |
loppuaika |
sijoitus |
T 5 – 6 |
Tiina Jääskä |
5.38 |
00.00 |
5.38 |
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
P 5 - 6 |
Juha Holopainen |
9.26 |
01.00 |
8.26 |
5. |
Ville Mäkelä |
9.47 |
02.00 |
7.47 |
4. |
|
Samuli Hintikka |
10.23 |
03.00 |
7.23 |
3. |
|
|
Otto Hänninen |
9.28 |
04.00 |
5.28 |
1. |
|
Mikko Pynnönen |
11.03 |
05.00 |
6.03 |
2. |
T 3 – 4 |
Jennika Hopponen |
11.48 |
06.00 |
5.48 |
1. |
Eva Vilkkilä |
17.47 |
07.00 |
10.47 |
4. |
|
Eedla Hintikka |
16.25 |
08.00 |
8.25 |
2. |
|
Elisa Holopainen |
19.27 |
09.00 |
10.27 |
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
P 3 - 4 |
Miska Savolainen |
14.42 |
10.00 |
4.42 |
1. |
Joakim Hotti |
18.34 |
11.00 |
7.34 |
3. |
|
Matias Tikka |
16.52 |
12.00 |
4.52 |
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
T + P 1 - 2 |
Ester Hintikka |
23.37 |
13.00 |
10.37 |
3. |
Kristiina Mehto |
23.51 |
14.00 |
9.51 |
2. |
|
Konsta Pirkkalainen |
23.27 |
15.00 |
8.27 |
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskarit |
Moona Pirkkalainen |
0.53 |
0.00 |
0.53 |
2. |
Joanna Soininen |
1.38 |
1.00 |
0.38 |
1. |
|
Pinja Kuitunen |
3.15 |
2.00 |
1.15 |
3. |
|
Roope Mehto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Retkisarja: |
Jadella Hotti |
Anniina Mehto |
Viia Vuorinen |
Janiela Hotti |
Rebekka Jääskä |
Mette Tikka |
Milja Vilkkilä |
uuno Kuitunen |
Siiri Marjanen |
Veeti Pirkkalainen |
Siiri Siekkinen |
Sinna Tiusanen |
Ella Valkeinen |
Matilda Huttunen |
Juho Pirkkalainen |
Teressa Jääskä |
Martta Maukonen |
Saaga Vehviläinen |
|
|
|
|
|
Toimitsijat: |
OP, TP, Aino K., Minna M. |
|
|
|
|
|
Koulujen väliset hiihtokisat
Keskiviikkona 14.3 suksimme Konneveden koulujen mestaruushiihtoihin Lapunmäelle. Runsasluminen talvi tarjosi toivat puitteet hiihtotapahtumalle. Auringon pilkahtelu ja ajoittaiset lumikuurot antoivat oman säväyksensä tunnelmaan.
Osallistujia oli 32. Palkintojen jako suoritettiin juhlavasti Lapunmäen koulun pikkusalissa ''Iisakin salissa''. Sarjojen kolmelle parhaalle jaettiin mitalit ja kaikki osallistujat ja toimitsijat (Lapunmäen koulun 5. luokka) saivat lakupötkyt
Tulokset
T3 2.2
1. Aino Kinnunen 10.59
2. Tiina Jääskä 11.55
P4 2.2
1. Kasperi Savolainen 8.13
2. Aleksi Kinnunen 9.10
T5 2.2
Vilma Tikka 11.39
Elina Holopainen 12.40
P6 2.2
1. Juhani Hintikka 10.34
4. Joel Hänninen 11.34
T6 2.2
1. Toini Jääskä
Panda-viesti Uurainen
KLL: Keski-Suomen piiri, pohjoinen alue
26. maaliskuuta 2018
Lopulliset tulokset
Hytölän koulu 09:44
Jennika Hopponen
Toini Jääskä
Matias Tikka
Juhani Hintikka
Minna Maukonen
Otto Hänninen
Tiina Jääskä
Miska Savolainen
Aino Kinnunen
Aleksi Kinnunen
Vilma Tikka
Kasperi Savolainen
Äänekosken KLL yu-kisojen tulokset 8.9.16
Kuvia Kusiaismäeltä 16.3.2016
Kuvia Saarijärveltä Kusiaismäen maastoista
Pohjoisen Keski-Suomen Hiihdon aluemestaruuskisojen tulokset ( KLL 16.3.16, Saarijärvi )
sijoitus |
POJAT 3 LK |
Aika |
1 |
Syrjä Tatu, Kinnula |
06:46 |
2 |
Hiironen Henri, Pihtipudas |
07:11 |
3 |
Kankainen Aaro, Äänekoski |
08:23 |
4 |
Linja-aho Aaro, Äänekoski |
08:34 |
5 |
Kynnäs Santtu, Saarijärvi |
08:40 |
6 |
Lahtinen Jaakko, Pihtipudas |
08:41 |
7 |
Savolainen Kasperi, Konnevesi |
08:51 |
8 |
Kinnunen Aleksi, Konnevesi |
09:21 |
9 |
Hänninen Niilo, Kinnula |
09:26 |
10 |
Suomäki Arttu, Saarijärvi |
09:28 |
11 |
Vasalampi Erkki, Kinnula |
09:49 |
12 |
Asplund Niklas, Kannonkoski |
09:58 |
13 |
Ukkola Tuukka, Pihtipudas |
10:25 |
14 |
Hänninen Topi, Konnevesi |
10:41 |
15 |
Korhonen Elias, Konnevesi |
10:52 |
16 |
Lindholm Viljami, Kinnula |
10:53 |
17 |
Niskanen Niko, Viitasaari |
11:00 |
18 |
Kauppinen Veikko, Viitasaari |
13:02 |
19 |
Talaskivi Ilmari, Saarijärvi |
13:33 |
20 |
Mehto Tatu, Konnevesi |
14:33 |
21 |
Ahonen Lukas, Saarijärvi |
15:12 |
22 |
Soukka Joona, Saarijärvi |
20:44 |
23 |
Korhonen Sakari, Konnevesi |
21:48 |
sijoitus |
TYTÖT 3 LK |
Aika |
1 |
Holm Lotta-Liina, Viitasaari |
07:20 |
2 |
Siekkinen Eerika, Pihtipudas |
07:31 |
3 |
Paananen Ella, Pihtipudas |
07:44 |
4 |
Varteva Enni, Äänekoski |
09:07 |
5 |
Mäntysalo Laura, Äänekoski |
09:30 |
6 |
Manninen Oona, Kivijärvi |
09:32 |
7 |
Pekkarinen Olivia, Kinnula |
10:09 |
8 |
Keurulainen Helmi, Konnevesi |
10:11 |
9 |
Toivanen Venla, Äänekoski |
10:22 |
10 |
Kinnunen Maria, Kinnula |
10:27 |
11 |
Jääskä Tiina, Konnevesi |
11:13 |
12 |
Moreno Sofia, Saarijärvi |
11:33 |
13 |
Lindholm Tekla, Kinnula |
11:36 |
14 |
Kinnunen Aino, Konnevesi |
11:47 |
15 |
Sneck Fanni, Kinnula |
11:54 |
16 |
Järvikylä Pirkko, Konnevesi |
12:16 |
17 |
Heinänen Henna, Saarijärvi |
12:57 |
18 |
Korhonen Helmi, Viitasaari |
13:52 |
19 |
Pimiä Tilda, Saarijärvi |
14:13 |
20 |
Oikari Sanni, Saarijärvi |
15:16 |
21 |
Erkko Noora, Saarijärvi |
16:19 |
22 |
Rusanen Aino, Saarijärvi |
18:43 |
23 |
Varis Veera, Konnevesi |
20:56 |
sijoitus |
POJAT 4 LK |
Aika |
1 |
Stenman Vilho, Uurainen |
06:33 |
2 |
Kuusela Jere, Saarijärvi |
07:11 |
3 |
Mustonen Anssi, Äänekoski |
07:15 |
4 |
Sivil Kalle, Uurainen |
07:58 |
5 |
Rekonen Arsi, Kinnula |
08:12 |
6 |
Kumpulainen Elias, Pihtipudas |
08:17 |
7 |
Mörsky Juho, Uurainen |
08:35 |
8 |
Jauhiainen Julius, Kinnula |
08:45 |
9 |
Villman Arttu, Kannonkoski |
08:49 |
10 |
Kinnunen Jori, Kinnula |
09:27 |
11 |
Poikonen Paavo, Konnevesi |
09:34 |
12 |
Viikilä Matias, Saarijärvi |
09:40 |
13 |
Oinonen Tomi, Kannonkoski |
09:46 |
14 |
Hänninen Markus, Konnevesi |
09:55 |
15 |
Saarela Jaakko, Saarijärvi |
10:10 |
15 |
Puttonen Kalle, Konnevesi |
10:10 |
17 |
Hintikka Juhani, Konnevesi |
10:29 |
18 |
Ojanen Pessi, Saarijärvi |
10:34 |
19 |
Lehtomäki Joona, Saarijärvi |
11:06 |
20 |
Kananen Samu, Viitasaari |
11:20 |
21 |
Niskanen Konsta, Viitasaari |
11:26 |
22 |
Hämäläinen Otto, Karstula |
11:46 |
23 |
Herttelli Huuko, Kivijärvi |
11:55 |
24 |
Mäkelä Otso, Saarijärvi |
12:22 |
25 |
Oikari Elias, Karstula |
12:30 |
26 |
Leppäkynnäs Luka, Saarijärvi |
12:50 |
27 |
Paananen Alex, Pihtipudas |
13:05 |
28 |
Salonen Vertti, Konnevesi |
16:01 |
29 |
Rosenström Hugo, Saarijärvi |
17:20 |
sijoitus |
TYTÖT 4 LK |
Aika |
1 |
Jääskä Toini, Konnevesi |
07:48 |
2 |
Minkkinen Minja, Äänekoski |
08:06 |
3 |
Hänninen Viivi, Konnevesi |
08:22 |
4 |
Marin Aliisa, Pihtipudas |
08:31 |
5 |
Kainulainen Laura, Kivijärvi |
08:49 |
6 |
Kalliokoski Ada, Saarijärvi |
08:57 |
7 |
Valkola Vilma-Riina, Saarijärvi |
09:57 |
8 |
Meriläinen Jade, Äänekoski |
10:07 |
9 |
Urpilainen Jutta, Karstula |
10:30 |
10 |
Pollari Ronja, Saarijärvi |
10:47 |
11 |
Heikkinen Viivi, Saarijärvi |
10:50 |
12 |
Vehniäinen Elma, Konnevesi |
11:01 |
13 |
Paananen Alisa, Viitasaari |
11:18 |
14 |
Vuori Anni, Saarijärvi |
12:14 |
14 |
Honkonen Anni, Karstula |
12:14 |
16 |
Kuivaniemi Emmiina, Kinnula |
12:26 |
17 |
Laine Nea, Saarijärvi |
12:55 |
18 |
Kauppinen Siru, Konnevesi |
13:05 |
19 |
Kanervo Helmi, Saarijärvi |
13:06 |
20 |
Hautala Ella, Konnevesi |
13:34 |
sijoitus |
TYTÖT 7-9 LK |
Aika |
1 |
Kinnunen Rita, Kinnula |
03:38 |
2 |
Maukonen Jasmin, Äänekoski |
03:40 |
3 |
Holm Peppiina, Pihtipudas |
03:44 |
4 |
Jauhiainen Kiia, Kinnula |
03:45 |
5 |
Rautiainen Jenna, Pihtipudas |
03:50 |
6 |
Ronkainen Lilja, Äänekoski |
03:51 |
7 |
Jääskä Tyyni, Konnevesi |
04:00 |
8 |
Katajamäki Sonja, Saarijärvi |
04:08 |
9 |
Marin Vera, Pihtipudas |
04:11 |
10 |
Kainulainen Mette, Kivijärvi |
04:14 |
11 |
Tall Erika, Kannonkoski |
04:42 |
12 |
Mänglin Annabel, Kivijärvi |
04:43 |
13 |
Yli-Mannila Iida, Äänekoski |
04:46 |
14 |
Vartiainen Niina, Kivijärvi |
05:43 |
15 |
Ruokonen Vilja, Kannonkoski |
06:41 |
sijoitus |
POJAT 7-9 LK |
Aika |
1 |
Marin Heikki, Pihtipudas |
03:08 |
2 |
Autio Jani, Kannonkoski |
03:23 |
3 |
Terävä Olli, Äänekoski |
03:43 |
4 |
Salmi Eero, Uurainen |
03:45 |
5 |
Sepponen Topi, Kivijärvi |
04:02 |
6 |
Kotilainen Antti, Kivijärvi |
04:17 |
7 |
Jauhianen Topi, Kinnula |
04:42 |
sijoitus |
POJAT 5 LK |
Aika |
1 |
Kivipelto Viljami, Saarijärvi |
08:29 |
2 |
Berg Vilko, Karstula |
08:33 |
3 |
Tikka Veeti, Konnevesi |
09:24 |
4 |
Lindholm Konsta, Kinnula |
09:51 |
5 |
Puustinen Santeri, Viitasaari |
10:36 |
6 |
Kinnunen Joonatan, Kinnula |
10:44 |
7 |
Tall Erkka, Kannonkoski |
11:25 |
8 |
Kyyrä Elias, Kannonkoski |
11:44 |
9 |
Vosokovski Oliver, Äänekoski |
11:45 |
10 |
Autio Samuli, Karstula |
12:15 |
11 |
Vormanen Miikka, Viitasaari |
12:17 |
12 |
Kuivaniemi Aleksi, Kinnula |
12:29 |
13 |
Lehtonen Eemil, Saarijärvi |
13:23 |
14 |
Pasanen Joona, Karstula |
13:25 |
15 |
Hakasalo Niko, Konnevesi |
15:55 |
sijoitus |
TYTÖT 5 LK |
Aika |
1 |
Paukku Tiisa, Pihtipudas |
08:12 |
2 |
Kiminkinen Jenni, Saarijärvi |
08:14 |
3 |
Minkkinen Camilla, Äänekoski |
08:23 |
4 |
Kynnäs Helmiina, Saarijärvi |
08:25 |
5 |
Saksala Kerttu, Uurainen |
08:27 |
6 |
Komu Suvi, Viitasaari |
08:44 |
7 |
Marin Roosa, Pihtipudas |
08:54 |
8 |
Kananen Pinja, Pihtipudas |
08:56 |
9 |
Lahti Maria, Kinnula |
09:26 |
10 |
Palonen Riina, Viitasaari |
09:30 |
11 |
Paavola Kiia, Äänekoski |
09:35 |
12 |
Honkonen Jenni, Karstula |
09:54 |
13 |
Vilokkinen Emilia, Äänekoski |
10:07 |
14 |
Malinen Emilia, Karstula |
11:25 |
15 |
Sorri Riikka, Saarijärvi |
11:40 |
16 |
Manninen Jenna, Kivijärvi |
12:05 |
17 |
Pekkarinen Neea, Kinnula |
12:16 |
18 |
Honkonen Aada, Karstula |
12:30 |
19 |
Taalaskivi Ella, Saarijärvi |
13:39 |
20 |
Viljakainen Vilma, Kannonkoski |
14:07 |
21 |
Leppänen Elli, Kinnula |
14:49 |
22 |
Immonen Annika, Konnevesi |
15:18 |
sijoitus |
POJAT 6 LK |
Aika |
1 |
Saaranen Markus, Viitasaari |
06:27 |
2 |
Komu Lasse, Viitasaari |
06:51 |
2 |
Kinnunen Roni, Kinnula |
06:51 |
4 |
Kuhno Juho, Saarijärvi |
07:21 |
5 |
Pietiläinen Lauri, Viitasaari |
09:02 |
6 |
Jääskä Juho, Konnevesi |
09:14 |
7 |
Vuorenmaa Jaakko, Saarijärvi |
09:23 |
8 |
Autio Artturi, Karstula |
09:42 |
9 |
Hänninen Paavo, Kinnula |
10:00 |
10 |
Varis Elmeri, Pihtipudas |
10:04 |
11 |
Saukkonen Jaakko, Pihtipudas |
10:16 |
12 |
Alapiha Onni, Karstula |
10:27 |
13 |
Hertteli Aatu, Kivijärvi |
11:13 |
14 |
Kaihlajärvi Matti, Saarijärvi |
11:18 |
15 |
Ahonen Panu, Karstula |
11:33 |
sijoitus |
TYTÖT 6 LK |
Aika |
1 |
Syrjä Viivi, Kinnula |
08:07 |
2 |
Hintikka Pinja, Kinnula |
08:27 |
3 |
Rasi Nita, Pihtipudas |
08:49 |
4 |
Rahkonen Sini, Viitasaari |
08:57 |
5 |
Kinnunen Oona, Kinnula |
09:03 |
6 |
Vertanen Kati, Saarijärvi |
09:12 |
7 |
Maukonen Jenna, Äänekoski |
09:20 |
8 |
Raatikainen Viivi, Viitasaari |
09:54 |
9 |
Hänninen Hanna, Saarijärvi |
10:07 |
10 |
Korhonen Emmi, Konnevesi |
10:20 |
11 |
Pietiläinen Anni, Viitasaari |
10:30 |
12 |
Nurmi Peppi, Äänekoski |
10:48 |
13 |
Polmio Silja, Äänekoski |
10:58 |
14 |
Jokinen Veera, Karstula |
11:02 |
15 |
Urpilainen Jonna, Karstula |
11:10 |
16 |
Korhonen Kaisa, Konnevesi |
11:57 |
17 |
Turunen Tiia, Pihtipudas |
12:04 |
18 |
Skantz Emilia, Pihtipudas |
12:09 |
19 |
Hytönen Vilma, Kivijärvi |
14:22 |
20 |
Vilkkilä Elena, Konnevesi |
15:36 |
sijoitus |
Sprintin finaali Tytöt |
1. |
Kinnunen Rita, Kinnula |
2. |
Holm Peppiina, Pihtipudas |
3. |
Ronkainen Lilja, Äänekoski |
4. |
Jauhiainen Kiia, Kinnula |
5. |
Maukonen Jasmin, Äänekoski |
6. |
Rautiainen Jenna, Pihtipudas |
sijoitus |
Sprintin finaali Pojat |
1. |
Marin Heikki, Pihtipudas |
2. |
Autio Jani, Kannonkoski |
3. |
Terävä Olli, Äänekoski |
4. |
Salmi Eero, Uurainen |
5. |
Sepponen Topi, Kivijärvi |
6. |
Kotilainen Antti, Kivijärvi |
Konneveden hiihtomestaruustulokset v. 2016
Konneveden koulumestaruushiihdot 9.3.2016; TULOKSET
Saimme pehmeää lunta kymmenkunta senttiä kisapäivän aamuksi. Kenttämestari ehti kunnostaa ladut huippukuntoon. Vauhti olikin silmiinpistävän kovaa. Monen rataennätys taisi parantua…
Kisailijoita oli sarjoissa 3.-lu yhteensä 52.
Mitalit jaettiin arvokkaasti salissa. Saarijärvellä kisaillaan Koululiikuntaliiton Pohjoisen Keski-Suomen mestaruuskisoissa 16.3.2016. Lähtijöitä näihin kisoihin ilmoittautui 35. Hieno määrä ja tämän joukon tuliaisina on todennäköisesti muutama mitalikin niistä kisoista…
Tulokset:
P3 2,2 km
1. Kasperi Savolainen Hy 9.34 (2.lk)
- Aleksi Kinnunen Hy 9.49 (2.lk)
- Topi Hänninen Kk 11.09
- Eljas Korhonen Ist 11.26
- Eemeli Hintikka Hy 14.47
- Jere Poikolainen Ist 15.29
- Tatu Mehto Hy 15.35
- Teemu Lusua Kk 16.46
- Sakari Korhonen Kk 18.13
T3 2.2 km
1. Tiina Jääskä Hy 11.23 (1.lk)
- Aino Kinnunen Hy 11.51 (1.lk)
- Helmi Keurulainen Hy 11.53 (2.lk)
- Katariina Hokkanen Kk 13.16
- Pirkko Järvikylä Kk 13.20
P4 2,2 km
1. Paavo Poikonen Kk 10.24
- Kalle Puttonen Kk 10.35
- Markus Hänninen Kk 10.53
- Juhani Hintikka Hy 11.23
- Vertti Salonen Ist 17.29
- Nico Heimonen Kk 19.52
- Joona Riihuhta Kk 22.18
T4 2.2 km
1. Toini Jääskä Hy 8.28
- Viivi Hänninen Kk 8.59
- Elma Vehniäinen Kk 11.13
- Nelli Puttonen Kk 12.37
- Siru Kauppinen Kk 14.02
- Ella Hautala Kk 15.54
- Lotta Varis Ist 19.10
- Elli Hautala Kk 19.15
P5 2.2 km
1. Veeti Tikka Hy 10.05
- Risto Sirkka Hy 12.59
- Niko Hakasalo Kk 16.50
T5 2.2 km
1. Saana Lehtonotko Kk 12.01
- Elina Hokkanen Kk 13.25
- Annika Immonen Ist 14.38
- Veera Poikolainen Ist 17.22
P6 2.2 km
1. Juho Jääskä Hy 8.30
- Jere Huttunen Ist 13.14
- Ari-Matti Mäkelä Hy 14.47
- Teemu Immonen Ist 15.22
T6 2.2 km
1. Emmi Korhonen Hy 8.40
- Kaisa Korhonen Ist 10.46
- Aada Kangas Kk 13.50
- Saga Koskinen Kk 15.12
P7-8 2.2 km
1. Jesper Koskinen 7A 10.42
T7-8 2.2 km
- Tyyne Jääskä 7A 7.52
P9-lu 2.2 km
- Matias Kallio Lu2 9.17
- Sami Lahti Lu2 10.14
T9-lu 2.2 km
- Tiina Pynnönen Lu2 8.15
Harsunkankaan hiihdot
Hytölän koulun hiihtopäivä Saarikkaalla ja hiihtokilpailun tulokset 26.2.16
Sarja |
Kilpailija |
Tuloaika |
lähtöaika |
loppuaika |
sijoitus |
P 5 - 6 |
0.00 |
||||
Jesse Hytölä |
11.00 |
1.00 |
10.00 |
5. |
|
Ari-Matti Mäkelä |
12.22 |
2.00 |
10.22 |
6. |
|
Juho Jääskä |
8.24 |
3.00 |
5.24 |
1. |
|
Aatu Keurulainen |
11.33 |
4.00 |
7.33 |
3. |
|
Risto Sirkka |
12.40 |
5.00 |
7.40 |
4. |
|
Veeti Tikka |
12.55 |
6.00 |
6.55 |
2. |
|
T 5 - 6 |
Essi Valkeinen |
14.58 |
7.00 |
7.58 |
2. |
Anne Pynnönen |
16.33 |
8.00 |
8.33 |
3. |
|
Emmi Korhonen |
14.35 |
9.00 |
5.35 |
1. |
|
P 3 - 4 |
Tatu Mehto |
19.00 |
10.00 |
9.00 |
2. |
Joel Hänninen |
21.14 |
11.00 |
10.14 |
5. |
|
Jaakko Vehviläinen |
23.36 |
12.00 |
11.35 |
6. |
|
Juhani Hintikka |
21.21 |
13.00 |
8.21 |
1. |
|
Jiko Mehto |
23.26 |
14.00 |
9.26 |
4. |
|
Eemeli Hintikka |
24.01 |
15.00 |
9.01 |
3. |
|
T 3 - 4 |
Neela Vilkkilä |
24.43 |
16.00 |
8.43 |
2. |
Elina Holopainen |
27.25 |
17.00 |
10.25 |
3. |
|
Aurora Lemmetti |
30.03 |
18.00 |
12.03 |
4. |
|
Toini Jääskä |
24.44 |
19.00 |
5.44 |
1. |
|
P 1 - 2 |
Juha Holopainen |
32.59 |
20.00 |
12.59 |
3. |
Aleksi Kinnunen |
30.21 |
21.00 |
9.21 |
2. |
|
Kasperi Savolainen |
29.18 |
22.00 |
7.18 |
1. |
|
T 1 - 2 |
Tiina Jääskä |
31.20 |
23.00 |
8.20 |
1. |
Aino Kinnunen |
33.36 |
24.00 |
9.36 |
3. |
|
Helmi Keurulainen |
33.20 |
25.00. |
8.20 |
1. |
|
Janiela Hotti |
43.27 |
26.00 |
17.27 |
5. |
|
Maria Maukonen |
36.54 |
27.00 |
9.54 |
4. |
|
Retkisarja: |
|||||
Milja Vilkkilä Saara Siekkinen |
Arttu Vehviläinen Timi Salminen |
Matias Paavilainen |
Ida Laulainen |
Ida Laulainen |
|
Rebekka Jääskä
|
Vilma Tikka Sanni Siekkinen |
Inkeri Siekkinen |
Valtteri Kovanen |
Jari Varis Timo Hokkanen |
Elena Vilkkilä |
Poissa/ toipilaana: |
Oskari Lahti |
Harsunkankaan hiihdot
https://www.youtube.com/watch?v=Gi7zHMz4_nY&feature=youtube_gdata