Nenäinniemen päiväkotikoulu

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Kerhotoimintaa Nenäinniemitalossa lv. 2019-2020

MAANANTAINA

Komeetat jalkapallokerho

aloitus ma 23.9.2019
1-3. lk ma klo 15.00-16.00 
Ilmoittaudu: 
www.komeetat.fi/kerhotoiminta/koulujenkerhot/ilmoittautuminen

KESKIVIIKKONA

02-Jyväskylä salibandykoulu
aloitus 23.10.2019
1-3- luokkalaiset ke klo 15.00-15.45
1-3- luokkalaiset ke klo 15.35-16.30
ohjaaja: Tero Laitinen
yhteydenotot henna.saukko@o2-jkl.fi

TORSTAINA

JyPK:n liikunta- ja pallokerho
aloitus to 19.9. 
1.-2. lk to 13.30-14.15

Ilmoittaudu:
https://www.jypk.fi/lomake/353/nenainniemen-kerho-syksy-2019

PERJANTAINA

JJK Ketun futiskerhot 
aloitus 6.9. 
1-2. lk pe klo 12.30-13.15
3. lk pe 13.30-14.15

Tiedot ja ilmoittautuminen:
http://juniorit.jjk.fi/uutiset/104521/kerhotoiminta


Koulun omia kerhoja syyslukukaudella ovat media-, sähly-, musiikki- ja kuvataidekerho. Jokainen näistä kerhoista kokoontuu 5 kertaa. Opettajat ilmoittavat ajankohdasta ja ilmoittautumisesta Wilmassa.

Kerhot ovat maksuttomia. Kerhoja ei ole koulujen lomilla.