Yhteystiedot

Joensuun Mediakeskus
Kasvatuksen ja koulutuksen hallintopalvelut
Joensuun kaupunki

Johtaja
Mari Levy
p. 050 338 1875
mari.levy@joensuu.fi

Erityisasiantuntija
Jari Rokkila
jari.rokkila@edu.joensuu.fi
Kouluttaja
Seppo Myllyoja
seppo.myllyoja@joensuu.fi
  • ohjelmistot, yläkoulujen iPad 1:1
  • primus, wilma ja kurre
Tutor-koordinaattori / Pedagoginen tvt-asiantuntija
Jaana Vauhkonen
p. 0505628704
jaana.vauhkonen@edu.joensuu.fi
  • Tutoropettaja-hankkeen alueellinen koordinointi, perusaste, Joensuun seutu
  • pedagoginen ohjaus
Tutor-koordinaattori
Light a Bot -hankkeen koordinaattori / ICT-kouluttaja (2018-20)
Tuomo Parkki
tuomo.parkki@edu.joensuu.fi
  • Makerspace, STEAM
  • Mukana myös: Tutoropettaja-hankkeen koordinointi Joensuu, yläkoulut
  • pedagoginen ohjaus
Hankekouluttaja
Ulla Pajarinen
p. 0453422630
ulla.pajarinen@edu.joensuu.fi
  • pedagoginen ohjaus
  • Google Classroom
Alueellisen tutortoiminnan kehittäjä-koordinaattori
Miikka Metsola
p. 0505670826
miikka.metsola@edu.joensuu.fi
  • Lukiotutor-hankkeen koordinointi
  • pedagoginen ohjaus
ICT-ohjaaja
Johanna Lakka
johanna.lakka@edu.joensuu.fi
  • pedagoginen ohjaus
  • Pedanet, Office365
  • ViLLE
  • iPadit
Lukiouudistuskoordinaattori / Lukiouudistuksen toimeenpano Joensuussa -hanke
Niina Holopainen
p. 0443727569
niina.holopainen@edu.joensuu.fi
  • verkko-opetuksen kehittäminen
  • LOPS2021 koordinointi
Lukiouudistuskoordinaattori / Lukiouudistuksen toimeenpano Joensuussa -hanke
Merja Metsola
merja.metsola@edu.joensuu.fi

  • verkko-opetuksen kehittäminen
  • LOPS2021 koordinointi

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä