Joensuun Mediakeskus

Yhteystiedot

Joensuun Mediakeskus
Kasvatuksen ja koulutuksen hallintopalvelut
Joensuun kaupunki

Johtaja
Mari Petrelius
p. 0505374922
mari.petrelius@edu.joensuu.fi

Erityisasiantuntija
Jari Rokkila
jari.rokkila@edu.joensuu.fi
  • laitehankinnat
  • tekninen ohjaus
Kouluttaja
Seppo Myllyoja
seppo.myllyoja@jns.fi
  • ohjelmistot, yläkoulujen iPad 1:1
  • primus, wilma ja kurre
Tutor-koordinaattori / ICT-kouluttaja
Jaana Vauhkonen
jaana.vauhkonen@jns.fi
  • Tutoropettaja-hankkeen koordinointi Joensuu, alakoulut
  • pedagoginen ohjaus
Tutor-koordinaattori / ICT-kouluttaja
Tuomo Parkki
tuomo.parkki@jns.fi
  • Tutoropettaja-hankkeen koordinointi Joensuu, yläkoulut
  • pedagoginen ohjaus
Aluellisen tutortoiminnan kehittäjä-koordinaattori
Miikka Metsola
p. 0505670826
miikka.metsola@joensuu.fi
  • Tutoropettaja-hankkeen koordinointi Joensuun seutu
  • pedagoginen ohjaus
ICT-ohjaaja
Johanna Lakka
p. 0504658219
johanna.lakka@jns.fi
  • pedagoginen ohjaus
  • Pedanet, Office365
  • ViLLE
  • iPadit
Erityisasiantuntija
Niina Holopainen
p. 0443727569
niina.holopainen@edu.joensuu.fi
  • pedagoginen tvt-ohjaus
  • tvt kielten opetuksessa
  • peda.net, O365, iPad-sovellukset