Yhteystiedot

Joensuun Mediakeskus
Kasvatuksen ja koulutuksen hallintopalvelut
Joensuun kaupunki

Johtaja
Mari Petrelius
p. 050 338 1875
mari.petrelius@joensuu.fi

Erityisasiantuntija
Jari Rokkila
jari.rokkila@edu.joensuu.fi
  • laitehankinnat
  • tekninen ohjaus
Kouluttaja
Seppo Myllyoja
seppo.myllyoja@joensuu.fi
  • ohjelmistot, yläkoulujen iPad 1:1
  • primus, wilma ja kurre
Tutor-koordinaattori / Pedagoginen tvt-asiantuntija
Jaana Vauhkonen
p. 0505628704
jaana.vauhkonen@edu.joensuu.fi
  • Tutoropettaja-hankkeen alueellinen koordinointi, perusaste, Joensuun seutu
  • pedagoginen ohjaus
Light a Bot -hankkeen koordinaattori / ICT-kouluttaja
Tuomo Parkki
tuomo.parkki@edu.joensuu.fi
  • Makerspace, STEAM
  • Mukana myös: Tutoropettaja-hankkeen koordinointi Joensuu, yläkoulut
  • pedagoginen ohjaus
Alueellisen tutortoiminnan kehittäjä-koordinaattori
Miikka Metsola
p. 0505670826
miikka.metsola@edu.joensuu.fi
  • Lukiotutor-hankkeen koordinointi
  • pedagoginen ohjaus
ICT-ohjaaja
Johanna Lakka
johanna.lakka@edu.joensuu.fi
  • pedagoginen ohjaus
  • Pedanet, Office365
  • ViLLE
  • iPadit
Lukiouudistuskoordinaattori / Lukiouudistuksen toimeenpano Joensuussa -hanke
Niina Holopainen
p. 0443727569
niina.holopainen@edu.joensuu.fi
  • verkko-opetuksen kehittäminen
  • LOPS2021 koordinointi
Lukiouudistuskoordinaattori / Lukiouudistuksen toimeenpano Joensuussa -hanke
Merja Metsola
p. 0504718161
merja.metsola@edu.joensuu.fi

  • verkko-opetuksen kehittäminen
  • LOPS2021 koordinointi
Verkkopedagoginen asiantuntija / Lukiotutor-hanke
Sanni Suominen
+358451226473

Tutoropettaja-hanke / kouluttaja
Ukko-Pekka Rissanen
ukko-pekka.rissanen@edu.joensuu.fi