Etäopetus poikkeustilanteissa Joensuun seudulla

Lisätietoja ja tukea etäopetuksen järjestämiseen:

Voit olla yhteydessä kehen tahansa alla olevista henkilöistä virka-aikana, mutta ensisijaisesti kouluasteiden mukaisesti. Muista myös, että omalla koululla on tutoropettaja, jolta voi kysyä neuvoja etäopetuksen järjestämiseen.

Alakoulu: 

Tutor-koordinaattori / Pedagoginen tvt-asiantuntija 
Jaana Vauhkonen, puh. 050 562 8704 
jaana.vauhkonen@edu.joensuu.fi 

Pedagoginen ICT-ohjaaja 
Johanna Lakka, puh. 050 350 7178
johanna.lakka@edu.joensuu.fi 

Tutoropettaja-hanke / kouluttaja
Ukko-Pekka Rissanen, puh. 050 496 0202
ukko-pekka.rissanen@edu.joensuu.fi

OPS ja arviointi / Seutukoordinaattori
Leena Muona, puh. 050 346 3524
leena.muona@joensuu.fi

Yläkoulu: 

Light a Bot -hankkeen koordinaattori / ICT-kouluttaja 
Tuomo Parkki, puh. 050 355 5666
tuomo.parkki@edu.joensuu.fi 

Pedagoginen ICT-ohjaaja 
Johanna Lakka, puh. 050 350 7178
johanna.lakka@edu.joensuu.fi 

Alueellisen tutortoiminnan kehittäjä-koordinaattori 
Miikka Metsola, puh. 050 567 0826 
miikka.metsola@edu.joensuu.fi  

Tutoropettaja-hanke / kouluttaja
Ukko-Pekka Rissanen, puh. 050 496 0202
ukko-pekka.rissanen@edu.joensuu.fi

OPS ja arviointi / Seutukoordinaattori
Leena Muona, puh. 050 346 3524
leena.muona@joensuu.fi

Lukio: 

Alueellisen tutortoiminnan kehittäjä-koordinaattori 
Miikka Metsola, puh. 050 567 0826 
miikka.metsola@edu.joensuu.fi 

Lukiouudistuskoordinaattori / Lukiouudistuksen toimeenpano Joensuussa -hanke 
Niina Holopainen, puh. 044 372 7569 
niina.holopainen@edu.joensuu.fi  

Lukiouudistuskoordinaattori / Lukiouudistuksen toimeenpano Joensuussa -hanke
Merja Metsola, puh. 050 471 8161
merja.metsola@edu.joensuu.fi 

Tutoropettaja-hanke / kouluttaja
Ukko-Pekka Rissanen, puh. 050 496 0202
ukko-pekka.rissanen@edu.joensuu.fi

 

Joensuun Mediakeskuksen toiminta 
Rehtori Mari Petrelius, Joensuun Aikuislukio / Joensuun Mediakeskus
puh. 050 338 1875
 
mari.petrelius@joensuu.fi