1.A Hani

Lasten Forssa 7.12.2020

Meillä oli mukava etätunti Kuhalan ykkösten kanssa.
Tutustuimme toisiimme, lauloimme yhdessä ja oppilaat olivat keksineet visaisia kysymyksiä toisilleen❤️.
Aika samanlaisia juttuja touhutaan niin liiksatunneilla kuin välkilläkin. Oppilailla on myös samanlaisia lempiruokia❤️.
Niin Kuhalassa, kuin Talsoilassakin olemme päässeet kirjainten harjoittelussa k-kirjaimeen asti👍🏻. Erojakin löytyi. Kuhalan ekalla on 14 oppilasta, kun taas meidän ekalla on 21 oppilasta😀.

Monialainen viikko

Meidän luokka sai tutkittavaksi vuosikymmeneksi 2020-luvun. Huimat 11kk oli tässä kohtaa vuosikymmentä takana.
Nopeasti oppilaat keksivät, että etäopetus oli asia josta he olivat paljon kuulleet, mutta eivät itse tietänee mitä se tarkoittaa. Niinpä he pyysivät isommilta apua ja isot tekivät hienoja videoita ykkösten keksimistä aiheista. Videot löytyvät monialaisen oppimiskokonaisuuden alta. Opettelimme myös Teamsin käyttöä.

Omassa luokassa rakensimme vaahtokarkeista tulevaisuuden kouluja. Teknisentyön luokka tuli tutuksi myös. Siellä suunniteltiin Pekka-open kanssa tulevaisuuden koulun pihaa.

Seuraavissa kuvissa vierailemme muiden luokkien rasteilla. Sanomattakin on selvää, että hauskaa oli❤️.

Luokan kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday

Viikko18

3 May 2021 Thursday
4 May 2021 Thursday
5 May 2021 Thursday
6 May 2021 Thursday
7 May 2021 Thursday
8 May 2021 Thursday
9 May 2021 Thursday

Viikko19

10 May 2021 Thursday
11 May 2021 Thursday
12 May 2021 Thursday
13 May 2021 Thursday
14 May 2021 Thursday
15 May 2021 Thursday
16 May 2021 Thursday

Viikko20

17 May 2021 Thursday
18 May 2021 Thursday
19 May 2021 Thursday
20 May 2021 Thursday
21 May 2021 Thursday
22 May 2021 Thursday
23 May 2021 Thursday

Viikko21

24 May 2021 Thursday
25 May 2021 Thursday
26 May 2021 Thursday
27 May 2021 Thursday
28 May 2021 Thursday
29 May 2021 Thursday
30 May 2021 Thursday

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä