Iltapäivätoiminta

Juomapullo ja varavaatekassi

Heipä hei!

Iltapäivätoiminnassa jokaisella olisi hyvä olla oma nimellä varustettu juomapullo mukana.

Säätilat vaihtelee näin syksyn tullen paljon niin varavaatteet on aika ehdoton juttu toiminnassamme. Leikki voi olla inhottavaa märissä vaatteissa. ( Meillä ei ole kuivatus mahdollisuutta) 

Parit sukat, paita ja housut olisi hyvä pakata mukaan. Lumien tullessa myös sisäkengät saa ottaa kouluun mukaan. Lattiat voivat olla paikoiten märkiä, mutta palataan siihen myöhemmin.

Jokaisella on oma ip-naulakko, jossa vaatekassia ja juomapulloa saa säilyttää.

PS. Ruokalan käytävästä löytyy löytötavaranaulakko, josta voi käydä etsimässä hukkuneita vaatteita.

Kiitos ja kuulemisiin 😀

Ip-väki

Tervetuloa kouluun!!

On aika aloittaa uusi lukuvuosi. 

Aamupäivätoiminta aloittaa keskiviikko aamuna klo 7.30. Teitä on vastassa Anni-ohjaaja C-ovella. 

Iltapäivätoiminta heti koulupäivän päätyttyä, keskiviikkona klo 13 ja päättyen klo 16.

Torstaista alkaen oppilaan lukujärjestyksen mukaisesti.

Uusille aloitteleville tulee ensimmäisen koulupäivän jälkeen postia aamu- ja iltapäivätoiminnasta. Kirjeen sisällön palautus ASAP omalle opelle.

Kakkosluokkailaisille kirje on jo jaettu keväällä. Muistattehan palauttaa tietolomakkeen myös omalle opelle ASAP koulun alettua!

Ohjaajia voi lähestyä puhelimitse, wilmalla tai kun koululla nähdään. 

Lisää infoa toiminnasta tulossa elokuun aikana. 

Terveisin ip-väki

Iltapäivätoiminnan ohjelma lv2021-2022

12.15-13 sisällä: leikkejä, pelejä ym.

13-14 ulkoilua

13.45-14.30 välipala

ja sisällä leikkejä, pelejä ym. tai ulkoilua

15.30 kaikki ovat viimeistään ulkona (säävaraus)

16.00 iltapäivätoiminta päättyy

Talsoilan iltiksen kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko39

27 September 2021 Thursday
28 September 2021 Thursday
29 September 2021 Thursday
30 September 2021 Thursday
1 October 2021 Thursday
2 October 2021 Thursday
3 October 2021 Thursday

Viikko40

4 October 2021 Thursday
5 October 2021 Thursday
6 October 2021 Thursday
7 October 2021 Thursday
8 October 2021 Thursday
9 October 2021 Thursday
10 October 2021 Thursday

Viikko41

11 October 2021 Thursday
12 October 2021 Thursday
13 October 2021 Thursday
14 October 2021 Thursday
15 October 2021 Thursday
16 October 2021 Thursday
17 October 2021 Thursday

Viikko42

18 October 2021 Thursday
19 October 2021 Thursday
20 October 2021 Thursday
21 October 2021 Thursday
22 October 2021 Thursday
23 October 2021 Thursday
24 October 2021 Thursday

Viikko43

25 October 2021 Thursday
26 October 2021 Thursday
27 October 2021 Thursday
28 October 2021 Thursday
29 October 2021 Thursday
30 October 2021 Thursday
31 October 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Talsoilan aamu- ja iltapäivätoiminta

Talsoilan iltapäivätoiminta toimii koulun tiloissa arkikoulupäivinä klo 16.00 asti. 

Puhelinnumero toiminta-aikoina on
050-917 4267.

Ohjaajina toimivat koulunkäynninohjaajat Anne, Anni, Jenni, Taruanna ja Piia.

Ajankohtaista

Muistattehan pakata reppuun vaihtovaatteita.

Säänmukainen vaatetus! Ilmojen kylmetessä jokaisella tulisi olla ulkotakki- ja housut, lakki ja hanskat.

TÄRKEÄÄ
on myös merkata vaatteisiin lapsen nimi/ nimikirjaimet! 

Ruokalan aulasta löytyy löytötavaranaulakko, josta voi käydä katsomassa hukassa olevia vaatteita!

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä