Hallitus

Opsian hallitus vuonna 2021

HALLITUKSEN JÄSENET

Puheenjohtajiksi valittiin Virpi Lehmusvaara ja Peter Johnson v. 2021-2022


PUHEENJOHTAJA

Virpi Lehmusvaara, puh. +358 40 5289558
virpi.lehmusvaara(at)opsia.fi

VARAPUHEENJOHTAJA

Peter Johnson, peter.johnson0402(at)outlook.com
KT, kouluneuvos, johtava asiantuntija

Matti Hursti, matti.hursti(at)ylojarvi.fi

Barbro Högström, barbro.hogstrom(at)espoo.fi

Eeva-Kaisa Ikonen, eeva-kaisa.ikonen(at)espoo.fi

Merja Koivisto, merja.koivisto(at)valteri.fi

Marjo Kyllönen, marjo.kyllonen(at)hel.fi

Jarkko Lahtinen, jarkko.lahtinen(at)kuntaliitto.fi

 

HALLITUKSEN VARAJÄSENET

Mirva Alakoskela, mirva.alakoskela(at)gmail.com

Anu-Liisa Kosonen, anu-liisa.kosonen(at)kemi.fi

Anne Onnela, anne.onnela(at)sodankyla.fi

Katriina Sulonen, katriina.sulonen(at)pargas.fi


Asiantuntijajäsenet:

Hannu Laukkanen, hannu.laukkanen(at)propractica.fi


Kunniapuheenjohtajat:

Tapio Holopainen, tapiohol(at)sci.fi

Markku Suortamo, suortamo(at)live.com

Aulis Pitkälä, aulis.pitkala(at)gmail.com


SIHTEERI

Marianne Joronen, puh. 020 7489 685
marianne.joronen(at)opsia.fi

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä