Hallitus

Opsian hallitus vuonna 2022

HALLITUKSEN JÄSENET


PUHEENJOHTAJA

Matti Hursti, matti.hursti(at)ylojarvi.fi
Ylöjärven sivistysjohtaja
puh. 050-68067

VARAPUHEENJOHTAJA

Peter Johnson, peter.johnson0402(at)outlook.com
KT, kouluneuvos, johtava asiantuntija

Lucina Hänninen, lucina.hanninen(at)raahe.fi

Eeva-Kaisa Ikonen, eeva-kaisa.ikonen(at)kirkkonummi.fi

Merja Koivisto, merja.koivisto(at)valteri.fi

Marjo Kyllönen, marjo.kyllonen(at)hel.fi

Jarkko Lahtinen, jarkko.lahtinen(at)kuntaliitto.fi

Mika Silvennoinen, mika.silvennoinen(at)orimattila.fi

 

HALLITUKSEN VARAJÄSENET

Jari von Becker, jari.vonbecker(at)iitti.fi

Rikard Lindström, rikard.lindstrom(at)porvoo.fi

Anne Onnela, anne.onnela(at)icloud.com

Katriina Sulonen, katriina.sulonen(at)pargas.fi


Asiantuntijajäsenet:

Hannu Laukkanen, hannu.laukkanen(at)propractica.fi


Kunniapuheenjohtajat:

Tapio Holopainen, tapiohol(at)sci.fi

Markku Suortamo, suortamo(at)live.com

Aulis Pitkälä, aulis.pitkala(at)gmail.com

Virpi Sailas (ent Lehmusvaara), virpi.sailas(at)tuusula.fi


SIHTEERI

Marianne Joronen, puh. 020 7489 685
marianne.joronen(at)opsia.fi

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä