4. B Harri 2020 - 2021

Harrin nelosbee luokan kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko31

27 July 2020 Thursday
28 July 2020 Thursday
29 July 2020 Thursday
30 July 2020 Thursday
31 July 2020 Thursday
1 August 2020 Thursday
2 August 2020 Thursday

Viikko32

3 August 2020 Thursday
4 August 2020 Thursday
5 August 2020 Thursday
6 August 2020 Thursday
7 August 2020 Thursday
8 August 2020 Thursday
9 August 2020 Thursday

Viikko33

10 August 2020 Thursday
11 August 2020 Thursday
12 August 2020 Thursday
13 August 2020 Thursday
14 August 2020 Thursday
15 August 2020 Thursday
16 August 2020 Thursday

Viikko34

17 August 2020 Thursday
18 August 2020 Thursday
19 August 2020 Thursday
20 August 2020 Thursday
21 August 2020 Thursday
22 August 2020 Thursday
23 August 2020 Thursday

Viikko35

24 August 2020 Thursday
25 August 2020 Thursday
26 August 2020 Thursday
27 August 2020 Thursday
28 August 2020 Thursday
29 August 2020 Thursday
30 August 2020 Thursday

Viikko36

31 August 2020 Thursday
1 September 2020 Thursday
2 September 2020 Thursday
3 September 2020 Thursday
4 September 2020 Thursday
5 September 2020 Thursday
6 September 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

4. B luokan kotitehtävät

Kotitehtävät ja kokeet

4. B luokan kotitehtävät: Päivämäärä, johon mennessä tehtävien pitää olla valmiina! HUOM! Matematiikkaa tai suomen kieltä opiskelemme joka päivä, joten kannattaa kysyä niiden läksyistä säännöllisesti. Ympäristöopista ja uskonnosta tehtäviä tulee...

Poissaoleville oppilaille - tähän asti olemme edenneet

Matematiikassa:  *    Äidinkielessä: *  Ympäristöopissa: *  Uskonnossa:  * *  Tekemättömät kokeet voit tehdä, kun tulet kouluun: * Lomalaiselle erikseen, eli näin olemme jo edenneet: Äidinkielessä:  Matematiikassa:  Ympäristöopissa: Uskonnossa: 

Lukujärjestys 2020 - 2021

4. B          
klo maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai
8.55 - 9.45 v x ma x ai x ymp MA1 | EN2 x ma
v 9.50 - 10.40 x ai x ue x ai MA2 | EN1 x ymp
RUOKAILU          
11.15 - 12.00 v x ymp MA1 | EN2 x li TN | TS AI1 | EN2
v 12.05 - 12.50 x ku MA2 | EN1 x li TN | TS AI2 | EN1
välitunti          
13.15 - 14.00 MU tuki tuki x ue  
14.05 - 14.50 x li     x ai  
x = Tuntien paikat
vaihtelevat tarpeen
mukaan
         
v = tuntien välillä
yleensä pikkuvälkkä
         
Jako- ja vaihtotunnit
kiinteästi
(ISOT KIRJAIMET)
         

Lukuvuoden 2020 - 2021 työ- ja loma-ajat

Syyslukukausi ke 12.08.2020 - pe 18.12.2020
Kevätlukukausi ma 04.01.2021 - la 05.06.2021 (lauantaityöpäivä 05.06.)

Opettajien koulukohtainen vesopäivä on tiistaina 11.08.2020.

Loma-ajat:
Syysloma 12.10.2020 - 16.10.2020 (vko 42)
Joululoma 19.12.2020 - 03.01.2021
Talviloma 1.03.2021 - 05.03.2021 (vk 9)

Juhla- ja vapaapäivät:
itsenäisyyspäivä su 6.12.2020
pääsiäinen pe 2.04. - ma 5.04.2021
vappu la 01.05.2021
helatorstai 13.05.2021
ylimääräinen vapaapäivä pe 14.5.2021