Vekarat

Tervetuloa Vekaroille!

Vekarat ovat vuorohoitoryhmä 3-5 vuotiaille lapsille. Toimintamme painopistealueina on tänä toimintakautena 2020-2021on kielen rikas maailma. Tavoitteenamme on vahvistaa kielellisten taitojen ja valmiuksien sekä kielellisen identieetin kehittymistä sekä vahvistaa lasten uteliaisuutta ja kiinnostusta kieliin, teksteihin ja kulttuureihin. Tavoitteena on kielen monipuolinen ja rikas käyttäminen arjen eri tilanteissa. Olemme sitoutuneet toimimaan pro varhaiskasvatuksen arvojen mukaisesti ja ohjaamaan käyttäytymistä positiivisen palautteen avulla.

Vekaroilla työskentelee kaksi varhaiskasvatuksenopettajaa sekä neljä varhaiskasvatuksenhoitajaa. Varhaiskasvatuksen erityisopettaja käy ryhmässämme säännöllisesti. Lisäksi meillä saattaa ajoittain työskennellä opiskelijoita, työharjoittelijoita sekä tukityöllistettyjä.

Vekarat puh. 044 743 6596

Hoitoaikojen ilmoittaminen

Muistattehan ilmoittaa lastenne hoitoajat sähköisen järjestelmän kautta viimeistään edeltävän viikon maanantaina klo 23.55 mennessä!

Jos hoitoaikoja ei ole ilmoitettu määräpäivään mennessä katsomme, että tarvetta hoitopäiville seuraavalla viikolla ei ole. Mitoitamme henkilökunnan ja suunnittelemme toimintamme ilmoitettujen hoitoaikojen mukaisesti, joten toivomme, että saamme käyttää aikamme teidän lastenne kanssa.

Tulevia tapahtumia

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko53

28 December 2020 Thursday
29 December 2020 Thursday
30 December 2020 Thursday
31 December 2020 Thursday
1 January 2021 Thursday
2 January 2021 Thursday
3 January 2021 Thursday

Viikko1

4 January 2021 Thursday
5 January 2021 Thursday
6 January 2021 Thursday
7 January 2021 Thursday
8 January 2021 Thursday
9 January 2021 Thursday
10 January 2021 Thursday

Viikko2

11 January 2021 Thursday
12 January 2021 Thursday
13 January 2021 Thursday
14 January 2021 Thursday
15 January 2021 Thursday
16 January 2021 Thursday
17 January 2021 Thursday

Viikko3

18 January 2021 Thursday
19 January 2021 Thursday
20 January 2021 Thursday
21 January 2021 Thursday
22 January 2021 Thursday
23 January 2021 Thursday
24 January 2021 Thursday

Viikko4

25 January 2021 Thursday
26 January 2021 Thursday
27 January 2021 Thursday
28 January 2021 Thursday
29 January 2021 Thursday
30 January 2021 Thursday
31 January 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä