Tenavat

TERVETULOA TENAVILLE!

Tenavien ryhmässä on 13 vuorohoitopaikkaa alle 3-vuotiaille lapsille. Ryhmässämme työskentelee kaksi varhaiskasvatuksenopettajaa sekä kolme varhaiskasvatuksen lastenhoitajaa.

Leikki ja arjen kiireettömyys ovat tärkeä osa Tenavien toimintaa. Lisäksi laulut, lorut ja sadut kuuluvat jokapäiväiseen toimintaamme. Toimintamme seurailee vuodenaikojen vaihteluja, ajankohtaisia asioita sekä lasten kiinnostusten kohteita. Huomioimme toiminnassamme lasten syntymäpäivät ym. merkittävät tapahtumat. Viikko-ohjelmamme on hyvin suuntaa-antava, ja muutokset ovat mahdollisia :)

Haluamme tehdä avointa ja vastavuoroista yhteistyötä huoltajien kanssa. Päivittäisen yhteydenpidon lisäksi laadimme yhdessä huoltajien kanssa lapsen varhaiskasvatussuunnitelman.

Tenavat puh. 044 743 6589

 

Hoitoaikojen ilmoittaminen

Muistattehan ilmoittaa lastenne hoitoajat sähköisen järjestelmän kautta viimeistään edeltävän viikon maanantaina klo 23.55 mennessä!

Tenavilla tapahtuu:

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko53

28 December 2020 Thursday
29 December 2020 Thursday
30 December 2020 Thursday
31 December 2020 Thursday
1 January 2021 Thursday
2 January 2021 Thursday
3 January 2021 Thursday

Viikko1

4 January 2021 Thursday
5 January 2021 Thursday
6 January 2021 Thursday
7 January 2021 Thursday
8 January 2021 Thursday
9 January 2021 Thursday
10 January 2021 Thursday

Viikko2

11 January 2021 Thursday
12 January 2021 Thursday
13 January 2021 Thursday
14 January 2021 Thursday
15 January 2021 Thursday
16 January 2021 Thursday
17 January 2021 Thursday

Viikko3

18 January 2021 Thursday
19 January 2021 Thursday
20 January 2021 Thursday
21 January 2021 Thursday
22 January 2021 Thursday
23 January 2021 Thursday
24 January 2021 Thursday

Viikko4

25 January 2021 Thursday
26 January 2021 Thursday
27 January 2021 Thursday
28 January 2021 Thursday
29 January 2021 Thursday
30 January 2021 Thursday
31 January 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä