Tintit ja Peipot

Tintit ja Peipot

*Pienillä toimii kaksi 0-3-vuotiaiden ryhmää:

- Peipot puh. 044-7436574 - Tintit puh. 044-7436575

Pienillä työskentelee kolme varhaiskasvatuksen opettajaa ja viisi varhaiskasvatuksen hoitajaa. Lisäksi molemmissa ryhmissä voi vuoden aikana olla opiskelijoita, työkokeilussa olevia jne. Peipot ja Tintit toimivat paljon yhteistyössä. Tarvittaessa lapsille saatetaan tehdä toimintavuoden aikana sisäisiä siirtoja ryhmien välillä ja toisinaan toimimme yhtenä ryhmänä. Ryhmien eteisestä löytyvältä ilmoitustaululta näkee mitä toimintaa viikon aikana kumpikin ryhmä on tehnyt.

Päivän runko pääsääntöisesti:

Pienillä aamupala syödään klo. 8 -8.30 Mikäli lapsenne on tulossa aamupalalle, lapsenne hoitoaika tulee alkaa klo.8.00.
Päiväkodille voitte halutessanne tuoda lapsellenne xylitol pastillit. 


Peipot:

päivän puuhat noin klo. 9.00-10.00
ulkoilu noin klo.10-11.15
lounas klo. 11.15-12.00
päivälepo klo. 12.00-14.00
välipala klo. 13.45-14.30

Tintit:
ulkoilu noin klo. 9.00-10.00
päivän puuhat noin klo. 10.00-11.00
lounas klo. 11.00-11.45
päivälepo klo. 11.45-14.00
välipala klo. 13.45-14.30

Iltapäivän ulkoilu on porrastettu huoltajien VAKAAN ilmoittaman hoitoajan mukaan, tällä pyrimme siihen että myös aiemmin iltapäivällä hoidosta lähtijät ehtisivät ulkoilla päiväkodilla kahdesti päivässä.

Pienten kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko53

28 December 2020 Thursday
29 December 2020 Thursday
30 December 2020 Thursday
31 December 2020 Thursday
1 January 2021 Thursday
2 January 2021 Thursday
3 January 2021 Thursday

Viikko1

4 January 2021 Thursday
5 January 2021 Thursday
6 January 2021 Thursday
7 January 2021 Thursday
8 January 2021 Thursday
9 January 2021 Thursday
10 January 2021 Thursday

Viikko2

11 January 2021 Thursday
12 January 2021 Thursday
13 January 2021 Thursday
14 January 2021 Thursday
15 January 2021 Thursday
16 January 2021 Thursday
17 January 2021 Thursday

Viikko3

18 January 2021 Thursday
19 January 2021 Thursday
20 January 2021 Thursday
21 January 2021 Thursday
22 January 2021 Thursday
23 January 2021 Thursday
24 January 2021 Thursday

Viikko4

25 January 2021 Thursday
26 January 2021 Thursday
27 January 2021 Thursday
28 January 2021 Thursday
29 January 2021 Thursday
30 January 2021 Thursday
31 January 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä