Kestilän peruskoulu

Koulun tapahtumia

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Koulumme

Koulumme on yhtenäinen peruskoulu, jossa toimivat vuosiluokat 1-9. Syyslukukauden alussa 2019 vuosiluokilla 1-6 oppilaita on 57 ja 7.-9. vuosiluokilla 63 oppilasta, yhteensä 120. Koulussamme on Siikalatvan kunnan joustavan perusopetuksen ryhmä. Lisäksi koulumme yhteydessä toimivassa esikoulussa Esikossa on 9 esikoululaista.

Opettajia on yhteensä 13. Koulunkäyntiavustajia on 5. Avustajat toimivat pääsääntöisesti oppilaiden henkilökohtaisena ohjaajana ja yksi avustajista toimii myös aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaajana. Ruokalassa työskentelee Siikalatvan Ruokapalvelut Oy:n työntekijä, toimitilahuoltajia on kaksi sekä laitosmies. Koulussamme saa oppilashuollon palveluja kuraattorin, koulupsykologin ja kouluterveydenhoitajan kautta.

Ammattitaitoisella työporukalla annamme laadukasta perusopetusta lastemme parhaaksi.

Juha Arbelius, rehtori