Kestilän peruskoulu

Koulun tapahtumia

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday

Viikko18

3 May 2021 Thursday
4 May 2021 Thursday
5 May 2021 Thursday
6 May 2021 Thursday
7 May 2021 Thursday
8 May 2021 Thursday
9 May 2021 Thursday

Viikko19

10 May 2021 Thursday
11 May 2021 Thursday
12 May 2021 Thursday
13 May 2021 Thursday
14 May 2021 Thursday
15 May 2021 Thursday
16 May 2021 Thursday

Viikko20

17 May 2021 Thursday
18 May 2021 Thursday
19 May 2021 Thursday
20 May 2021 Thursday
21 May 2021 Thursday
22 May 2021 Thursday
23 May 2021 Thursday

Viikko21

24 May 2021 Thursday
25 May 2021 Thursday
26 May 2021 Thursday
27 May 2021 Thursday
28 May 2021 Thursday
29 May 2021 Thursday
30 May 2021 Thursday

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Koulumme

Koulumme on yhtenäinen peruskoulu, jossa toimivat vuosiluokat 1-9. Syyslukukauden alussa 2019 vuosiluokilla 1-6 oppilaita on 57 ja 7.-9. vuosiluokilla 63 oppilasta, yhteensä 120. Koulussamme on Siikalatvan kunnan joustavan perusopetuksen ryhmä. Lisäksi koulumme yhteydessä toimivassa esikoulussa Esikossa on 9 esikoululaista.

Opettajia on yhteensä 13. Koulunkäyntiavustajia on 5. Avustajat toimivat pääsääntöisesti oppilaiden henkilökohtaisena ohjaajana ja yksi avustajista toimii myös aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaajana. Ruokalassa työskentelee Siikalatvan Ruokapalvelut Oy:n työntekijä, toimitilahuoltajia on kaksi sekä laitosmies. Koulussamme saa oppilashuollon palveluja kuraattorin, koulupsykologin ja kouluterveydenhoitajan kautta.

Ammattitaitoisella työporukalla annamme laadukasta perusopetusta lastemme parhaaksi.

Juha Arbelius, rehtori


Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä