Kaaron koulu

Kaaron koulu

Kaaron koulu sijaitsee Rauman pohjoispuolella rauhallisella luonnonläheisellä alueella. Koulun alueella on neljä eri rakennusta. Päärakennus, jossa sijaitsee ruokala, terveydenhoitajan tila, hallinto ja luokkatiloja. Lisärakennus ns.punainen tupa, jossa luokkatiloja, liikuntahalli ja esiopetusrakennus.

Koulussa opiskelee noin 190 oppilasta vuosiluokilla 1-6. Opettajia on 12 ja muutamia koulunkäynninohjaajia. Lisäksi talossa työskentelevät terveydenhoitaja, koulupsykologi, koulukuraattori, ruokahuollon henkilökuntaa ja laitosmies.

Koulun tehtävänä on antaa laadukasta perusopetusta turvallisessa oppimisympäristössä.

Koulumme tapahtumia

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 31

1 August 2022 Thursday
2 August 2022 Thursday
3 August 2022 Thursday
4 August 2022 Thursday
5 August 2022 Thursday
6 August 2022 Thursday
7 August 2022 Thursday

Viikko 32

8 August 2022 Thursday
9 August 2022 Thursday
10 August 2022 Thursday
11 August 2022 Thursday
12 August 2022 Thursday
13 August 2022 Thursday
14 August 2022 Thursday

Viikko 33

15 August 2022 Thursday
16 August 2022 Thursday
17 August 2022 Thursday
18 August 2022 Thursday
19 August 2022 Thursday
20 August 2022 Thursday
21 August 2022 Thursday

Viikko 34

22 August 2022 Thursday
23 August 2022 Thursday
24 August 2022 Thursday
25 August 2022 Thursday
26 August 2022 Thursday
27 August 2022 Thursday
28 August 2022 Thursday

Viikko 35

29 August 2022 Thursday
31 August 2022 Thursday
1 September 2022 Thursday
2 September 2022 Thursday
3 September 2022 Thursday
4 September 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä