Vanhempainyhdistys

Toiminnastamme

Meidän vanhempainyhdistysläisten mielestä vanhempien läsnäolo koulutyössä on tärkeää. Yhdessä pystymme enempään, voimme osallistua koulun kehittämiseen ja arkeen, tukea koulua opetustehtävässään ja vanhempia kasvatustehtävässään sekä vaikuttaa perheitä koskevaan päätöksentekoon täällä Pomarkussa. Vanhempainyhdistystoimintamme avulla pystymme tukemaan myös sinun lapsesi, teidän vanhempien ja koulun välistä vuorovaikutusta, yhteistoimintaa koulun ja kodin välillä. Huolehdimme siitä, että teidän vanhempien äänet tulevat kuuluviin ja meidän jäsenenä tai jäsenien kautta voikin ehdottaa käsiteltäviä asioita kokouksiimme. Vanhempainyhdistyksemme toiminta onkin siten yhdessä tekemistä ja vaikuttamista - vapaaehtoistyötä parhaimmillaan, joka tuottaa myös paljon iloa meille tekijöille. Tervetuloa iloiseen porukkaamme mukaan!

Pomarkun Kirkonkylän koulun vanhempainyhdistys ry:n hallitus kaudella 2019-2020

 

Luokka

Varsinainen jäsen

Varajäsenet

1.

Janika Ekholm
janika.ekholm@suomenimurikeskus.fi

Miia Hietanen
miia.hietanen@satakunnanyritystili.fi

Anna Isoviita
anna.isoviita@eposa.fi

Sirkka Isoviita
sirkkamariaa@gmail.com

Terhi Korvenranta
terhi.k-l@windowslive.com

Outi Kuuskoski
outi6koski@gmail.com

Suvi Pakkala
suvinen79@gmail.com

Johanna Rajakoski
johanna.rajakoski@gmail.com

Anna-Kristiina Rosendahl
anna-kristiina.rosendahl@pomarkku.fi

Sari Surakka
sari.joutsijoki@hotmail.fi

Tiina Tuuliniemi
varapuheenjohtaja
tiitu85@hotmail.com

2.

Susanna Korpilammi
puheenjohtaja
susanna.korpilammi@gmail.com

Sanna-Mari Salmio
sannasalmio@hotmail.com

3.

Terhi Saijets
sihteeri
terhi.saijets@gmail.com

4.

Sonja Jokihaara
leikekirjanhoitaja
sonja.jokihaara@gmail.com

5.

Helena Räihä
helena.raiha@luukku.com

6.

Marjaana Setälä-Hietanen
rahastonhoitaja/tiedottaja
marjaana.setala-hietanen@pp.inet.fi

Koulun edustajana rehtori Jori Lilja