Puhe ja draama

DRAAMASSA ON VOIMAA

Oulun steinerkoulussa lapsen kokonaisvaltaista kasvua ja kehitystä tukee omalta osaltaan puhe- ja draamataide. Muista kouluista poiketen, tämä oppiaine kuuluu kaikille, eikä ole siis valinnaisaine. Puhe ja draamaopinnot alkavat jo ensimmäisellä luokalla, edeten lapsen kehityksen ja opetussuunnielman viitoittamaa tietä aina steinerkoulun päättöluokalle eli 12. luokalle asti. Isommat draamaprojektit tehdään 3., 4., 5.,8. ja 12. luokilla. Draamaprojektit antavat mahdollisuuden työstää jokaisen lapsen omia taitoja niin itseilmaisun kuin vuorovaikutustaitojen suhteen. Ne myös hoitavat koko luokan sisäisiä suhteita ja opettavat vastuunkantoa. Useimmissa draamaprojekteissa yhdistyvät myös muut ilmaisutaiteet, kuten tanssi ja musiikki sekä kädentaidot, monipuolisella tavalla.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday

Viikko18

3 May 2021 Thursday
4 May 2021 Thursday
5 May 2021 Thursday
6 May 2021 Thursday
7 May 2021 Thursday
8 May 2021 Thursday
9 May 2021 Thursday

Viikko19

10 May 2021 Thursday
11 May 2021 Thursday
12 May 2021 Thursday
13 May 2021 Thursday
14 May 2021 Thursday
15 May 2021 Thursday
16 May 2021 Thursday

Viikko20

17 May 2021 Thursday
18 May 2021 Thursday
19 May 2021 Thursday
20 May 2021 Thursday
21 May 2021 Thursday
22 May 2021 Thursday
23 May 2021 Thursday

Viikko21

24 May 2021 Thursday
25 May 2021 Thursday
26 May 2021 Thursday
27 May 2021 Thursday
28 May 2021 Thursday
29 May 2021 Thursday
30 May 2021 Thursday

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä