Kuppikakut

Tiistai

Suunnittelu


Tänään suunnittelimme mitä leivomme. Aiomme leipoa suklaakekseja,minipitsoja, mustikkapiirakka, vegaanista porkkanakakkua ja vegaanista suklaajuustokakkua. Teimme myös listaa raaka-aineista. Lisäksi teimme kauppalistan ja maistelimme muiden koe-eriä. Lisäksi meille kävi puhumassa kahvilan pitämisestä 4H:n työntekiä.




Keskiviikko

Iltapäivä

Iltapäivällä leivoimme toisen satsin suklaakeksejä. Sen lisäksi aloitimme tuotteiden hinnottelun. Sen lisäksi teimme leivosten nimilappuja. Sitten teimme pitsataikinan valmiiksi.

Valmiit suklaakeksit:

Aamu

Tänään aloitimme tekemällä kauppalapun loppuun ja käymällä kaupassa. Sen jälkeen aloitimme tekemään suklaakeksejä ja porkkanakakkua.

Perjantai

Aamu

Paistoimme pitsat ja teimme mustikkapiirakan, sekä teimme suklaajuustokakun loppuun. Lisäksi teimme mainoksia, laskimme hintoja ja teimme nimikyltit loppuun.